Yazı Detayı
13 Nisan 2021 - Salı 14:18 Bu yazı 1779 kez okundu
 
Nice Ramazan'lara
Bahattin Öner
bahattinoner@hotmail.com
 
 

Öncelikle tüm islam aleminin bu mübarek günleri tüm müslümanlara,mazlumlara ve himayeye muhtaç bütün insanlığa yeni bir umut olsun. 

 

Klasikleşmiş bütün Ramazan senfonilerinin dışında yeni bir heyecan ve umutla bütün hezeyanları geride bıraksın inşallah.

 

Bir Ramazan daha pandemi veya dilimizde salğının gölgesinde idrak edeceğiz,

 

Fakat bu Ramazanda yine uyanamayacak olursak derince uyudugumuz bir kör kuyu misali uyudugumuz hayattan işte o zaman daha çok işimiz var demektir.

 

İmanı kâmil olmamakla ve muslumanim deyip islami anlamamakla,islam dedigimiz kuru kuruya bir iman meselesi degil bütün dunyanın içindeki tum canlılarla barışa esenlige ve selamete kavuşturulması için harcanacak çabanin altina imza atmaktır.

 

Biz TÜRK ler islamın bedenimize kattığı islamın bu mükemmel ruhu ile yüzyıllarca bütün dünyanın huxura barışa kavuşması için nice zahmetlerle sayısız savaşlar verdik.

 

Atalarımızdan emanet aldığımız ve elimizdeki kalan en büyük zenginligimiz olan bu mükemmel vatanın her ferdi olarak bu Ramazanda tokalaşabilmenin sevdiklerimizle sarılabilmenin ne buyuk zenginlik olduğunun farkına vararak salğının gölgesinde sevdiklerimizle sarilmasakta dost ve arkadaşlarla tokalaşmasakta bu güzel hasletlerle tekrar kavuşabilirmiyiz umudu ile Ramazanın bize yüklediği sorumlulukları yerine getirerek her bir yetime her bir yoksula nasil ulaşırız derdine düşerek tekrarlarını yaşamayı dileyecegimiz daha nice guzel Ramazan'lara  düşüncesiyle tüm kardeşlerimin ve üstadlarımın bu mubarek ayını canı gönülden kutluyarak saygılarımı sunuyorum.

 

SELAM VE DUA İLE. 

 
 
 
Etiketler: Nice, Ramazan'lara, ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı