Haber Detayı
29 Nisan 2021 - Perşembe 17:40 Bu haber 1802 kez okundu
 
Onur Güneş; Millet Artık Ülkeden Kaçmak İstiyor
Deva Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş Son Günlerde Patlak Veren Gri Pasaport Olayı , Ülkemizin Düşürüldüğü Durumu ve Ne Kadar Kötü Yönetildiğini Ortaya Koymaktadır Dedi.
Siyaset Haberi


Deva Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş  Gri Pasaport Olayı , ABD'nin Soykırım İddiası ve Türkiye'de Yaşanan Ekenomik ve Siyasi Krizlerle İlgili Açıklamada Bulundu.

 

Deva Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş Yazılı bir basın açıklamasıyla son günlerde Malatya ve Ülke Gündemindeki gelişmelerle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

 

Başkan Onur Güneş Açıklamasında ; 

Ülke olarak, iktidar ortaklarının sebep olduğu politik ve ekonomik krizler yüzünden sancılı, zorlu ve maliyeti her geçen gün artmaya devam eden bir süreçten geçiyoruz.

 

Halkımız bir taraftan Cumhuriyet tarihinin en derin işsizlik ve yoksulluk dalgalarından biriyle baş etmeye çalışırken, bir taraftan da iktidarın iç ve dış politikada sebep olduğu yeni krizler yüzünden ülkemizin dünyadaki itibarının yerle bir edilmesinin üzüntüsünü yaşıyor. İçeride yaşanan gri pasaportla insan kaçakçılığı olayı ile dışarıda yaşanan sözde soykırım iddiaları bu konudaki en somut iki örneği oluşturmaktadır.

 

Ülkemize yapılan alçakça bir iftira olan sözde soykırım iddialarının ABD tarafından kabul edilmesi, maalesef, ülke dış politikamızın son yıllarda kurumsallıktan ve ince diplomasiden uzaklaşarak, günü birlik, kişiler üzerinden, hamaset, slogan ve iç politika malzemesi olarak yürütülmesinin kaçınılmaz bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Uzun zamandır, kurumsallıktan uzak, kişiler arası telefonlaşmalarla yürütülen Türkiye-ABD ilişkileri telefonlaşmanın devre dışı kalmasıyla kesintiye uğramış ve kayıp kaçınılmaz olmuştur.

 

Genel Başkanımız Sn. Ali Babacan’ın Dış İşleri Bakanı olduğu dönemlerde 192 üye ülkeden 151’inin oyunu alarak, rekor oyla Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Üyesi seçilen bir zamanların Türkiye’sinden, birkaç otoriter ülke dışında dostu kalmamış bugünün Türkiye’sine gelmek gerçekten çok üzücüdür ve ülkemizin hak etmediği bir sonuçtur.

 

Gri pasaport olayına gelince ise bu olayın en düşündürücü tarafı, ülkemizin insanların ülkeden kaçmak için akıl almaz yollara başvurduğu bir ülkeye dönüştürülmesidir. İşsizlik, yoksulluk ve hayat pahalılığı yüzünden vatandaşlarımız, maalesef, bir zamanlar ancak baskı altındaki demir perde ülkelerinde görülebilecek yöntemlerle ülkeden kaçmanın yollarını arar hale getirilmişlerdir. Almanya’ya kaçan bir vatandaşımızın “Türkiye’de ete hasret kalmıştım, burada her gün et yiyorum” ifadesi oldukça düşündürücüdür. Tek başına bu olay bile ülkemizin düşürüldüğü durumu ve ne kadar kötü yönetildiğini ortaya koymaktadır.

 

Yeşilyurt ilçemiz üzerinden şehrimizin “insan kaçakçılığı” gibi hicap duyulması gereken organize bir suç eylemiyle birlikte anılması ve günlerdir yerel ve ulusal kamuoyunun gündeminde kalması bizleri ve tüm hemşerilerimizi derinden üzmüştür.

 

Deva Partisi İl Başkanlığı olarak yetkililerden, başlatılan soruşturmanın bir an önce tamamlanmasını, olayın bütün boyutlarıyla açıklığa kavuşturulmasını ve makam ve mevkiine bakılmaksızın tüm sorumluların en kısa sürede tespit edilerek yargı önüne çıkarılmasını talep ediyoruz. Sürecin yakın takipçisi olmaya devam edeceğiz. İktidarın yerel temsilcilerinin bu konuda tek bir açıklama yapmamalarını ise manidar buluyoruz.

 

Kaynak: (MHA) - Malatyahaberajans Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Onur, Güneş;, Millet, Artık, Ülkeden, Kaçmak, İstiyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı