Haber Detayı
30 Nisan 2021 - Cuma 18:34 Bu haber 4641 kez okundu
 
Manuel Terapi Nedir?
Uzman Fizyoterapist Gökhan Aygün; "Manuel Terapi Özel tekniklerin kullanıldığı ve el ile uygulanan tedavi yöntemlerinin genel adıdır."
Sağlık Haberi


Uzman Fizyoterapist Gökhan Aygün  Özel tekniklerin kullanıldığı ve el ile uygulanan tedavi yöntemlerinin genel adıdır. “ Manuel terapi teknikleri eklemlere ve /veya ilişkide bulunan yumuşak dokulara yapılan ve el becerileri gerektiren pasif hareketlerdir’.

 

Manuel Terapi, ülkemizde henüz yeni bir tedavi olsa da Modern Tıp’ta da yerini çoktan almıştır. Yaklaşık bir asırdan beri Amerika ve Avrupa ülkelerinde fakülteler bünyesinde kurulmuş bir bilim dalıdır ve yine başta Amerika ve Avrupa olmak üzere dünyanın her yerinde başarıyla uygulanmaktadır.

 

Uzman Fizyoterapist Gökhan Aygün  Manuel Terapi’de amaç, eklemlerde blokaj olarak adlandırılan kısıtlanmış hareketi en yüksek derecede ve ağrısız bir şekilde artırıp işlevini yeniden sağlamak ve beden mekaniğini korumaktır. Manuel Terapinin etkin ve güvenli uygulanması için hareket sisteminin anatomik, biyomekanik ve nörofizyolojik olarak ayrıntılı değerlendirilmesi gereklidir.

Kaynak: Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Manuel, Terapi, Nedir?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı