Haber Detayı
09 Eylül 2021 - Perşembe 12:34 Bu haber 3727 kez okundu
 
"Malatya Günleri 2021" 19-24 Ekim'de Yenikapı'da Yapılacak
(MAKON) Malatya Konfederasyonu'nun Öncülüğünde Yapılacak Olan " Geleneksel Malatya Tanıtım Günleri " " Arslantepe'den Yenikapı'ya" temasıyla 19-24 Ekim 2021 Tarihleri Arasında Yenikapı'da Düzenlenecek.
Kültür-Sanat Haberi


(MAKON) Malatya  Konfederasyonu'nun öncülüğünde İstanbul Büyükşehir Belediyesi , Malatya Valiliği , Malatya Büyükşehir Belediyesi ve  ( MASTÖB )  Malatya Sivil Toplum Örgütleri ile  birlikte organize edeceği ve İstanbul'da Geleneksel Hale Gelen " İstanbul Malatya Tanıtım Günleri " 19-24 Ekim 2021 Tarihleri Arasında İstanbul Yenikapı  Sahil Etkinlik Alanında Yapılacak.

 

(MAKON) Malatya  Konfederasyonu Sosyal Medya Hesaplarından Malatya Günlerini " Arslantepe'den Yenikapı'ya"  Sloganıyla Şu Şekilde Duyurdu ; 

 

ARSLANTEPE' DEN   YENİKAPI' YA 
Tarih boyunca çeşitli kültür ve medeniyetlere  ev sahipliği yapan, Arslantepe'si ile UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren ,dünya kayısı ihtiyacı'nın  %80'nini karşılayan  Türk siyaset ve sanat hayatına bir çok değer kazandıran, Anadolu’nun kesişim merkezi olan bu kadim şehrin insanları 19 -24 Ekim'de YENİKAPI MALATYA Günleri'nde TÜRKİYE ile buluşuyor!

 

Artık Geleneksel olarak her yıl düzenlenen İstanbul Malatya Tanıtım Günleri  geçen sene 2020 yılında  Pandemi  tedbirleri  nedeniyle gerçekleştirelemezken  bu yıl  " Arslantepe'den Yenikapı'ya"  temasıyla   coşku  ve özlemle gerçekleşecek.

 

(MAKON) Malatya  Konfederasyonu'nun  organize ettiği Malatya’nın tarihi, kültürel, yöresel ve turistik değerlerinin İstanbul'da buluşturulacağı etkinlikte Malatyalılar tüm değerleriyle bir arada olacak.

 

19-24 Ekim 2021 Tarihleri Arasında   İstanbul Yenikapı Sahil Etkinlik Alanı'nda gerçekleşek görkemli etkinlik için hazırlıkları hem İstanbul'da hemde Malatya'da  tüm hızıyla devam ediliyor. 

Kaynak: (MHA) - Malatyahaberajans Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: "Malatya, Günleri, 2021", 19-24, Ekim'de, Yenikapı'da, Yapılacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı