Haber Detayı
21 Eylül 2021 - Salı 09:45 Bu haber 3297 kez okundu
 
" İstanbul Malatya Tanıtım Günleri " Hazırlıkları Sürüyor
" Arslantepe'den Yenikapı'ya" temasıyla 19-24 Ekim 2021 Tarihleri Arasında Yenikapı'da Düzenlenecek olan " Geleneksel İstanbul Malatya Tanıtım Günleri " Hazırlıkları Sürüyor.
Kültür-Sanat Haberi


(MAKON) Malatya Konfederasyonu ve  ( MASTÖB )  Malatya Sivil Toplum Örgütleri Öncülüğünde  " Arslantepe'den Yenikapı'ya" temasıyla 19-24 Ekim 2021 Tarihleri Arasında Yenikapı'da Düzenlenecek olan " Geleneksel İstanbul Malatya Tanıtım Günleri "nin tam anlamıyla Malatya’nın tarihi, kültürel, yöresel ve turistik değerlerinin  anlatılması ve tanıtılması için çalışmalar aralıksız devam ediyor.

 

(MAKON) Malatya Konfederasyonunun İstanbul Güneşli'de bulunan merkezinde Organizasyon için kurulan Komisyon üyeleri bir araya gelerek   " Geleneksel İstanbul Malatya Tanıtım Günleri " nde yapılacaklar için fikir alışverişinde bulundular.(MAKON) Malatya Konfederasyonu Genel Başkanı  ve aynı zamanda Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanıda olan Adil Gevrek'in  Malatya'da oynanacak olan Yeni  Malatyaspor - Sivaspor Maçı nedeniyle Malatya'da olması ve bazı  Yöneticilerininde  Haklı gerekçeler nedeniyle katılamadığı toplantıda önemli kararlar alındı. 

 " Geleneksel İstanbul Malatya Tanıtım Günleri "nin  amacına ulaşılması için   (MAKON) Malatya Konfederasyonu ve  ( MASTÖB )  Malatya Sivil Toplum Örgütleri çok geniş bir kapsamlı çalışma yapacak.

 

(MAKON) Malatya  Konfederasyonu Sosyal Medya Hesaplarından Malatya Günlerini " Arslantepe'den Yenikapı'ya"  Sloganıyla Şu Şekilde Duyurmuştu ; 

 

ARSLANTEPE' DEN   YENİKAPI' YA 
Tarih boyunca çeşitli kültür ve medeniyetlere  ev sahipliği yapan, Arslantepe'si ile UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren ,dünya kayısı ihtiyacı'nın  %80'nini karşılayan  Türk siyaset ve sanat hayatına bir çok değer kazandıran, Anadolu’nun kesişim merkezi olan bu kadim şehrin insanları 19 -24 Ekim'de YENİKAPI MALATYA Günleri'nde TÜRKİYE ile buluşuyor!

Artık Geleneksel olarak her yıl düzenlenen İstanbul Malatya Tanıtım Günleri  geçen sene 2020 yılında  Pandemi  tedbirleri  nedeniyle gerçekleştirelemezken  bu yıl  " Arslantepe'den Yenikapı'ya"  temasıyla   coşku  ve özlemle gerçekleşecek.

 

(MAKON) Malatya  Konfederasyonu'nun  organize ettiği Malatya’nın tarihi, kültürel, yöresel ve turistik değerlerinin İstanbul'da buluşturulacağı etkinlikte Malatyalılar tüm değerleriyle bir arada olacak.

 

19-24 Ekim 2021 Tarihleri Arasında   İstanbul Yenikapı Sahil Etkinlik Alanı'nda gerçekleşek görkemli etkinlik için hazırlıkları hem İstanbul'da hemde Malatya'da  tüm hızıyla devam ediliyor. 

Kaynak: (MHA) - Malatyahaberajans Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: ", İstanbul, Malatya, Tanıtım, Günleri, ", Hazırlıkları, Sürüyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı