Haber Detayı
24 Eylül 2021 - Cuma 12:20 Bu haber 2184 kez okundu
 
Görgün ; Sayın Tuncay Akkoyun Bölge Sorunları İle Yakından İlgileniyor
Malatya Baskilliler Derneği Başkanı Yunus Görgün, Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü değerli büyüğümüz, Ağabeyimiz , hemşehrimiz Tuncay Akkoyun Valimiz Malatya Elazığ Değil Bölgenin Sorunları İle Yakından İlgileniyor.
Gündem Haberi


Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere kısa süreliğine Malatya’ya gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Özel Kalem Müdürü Tuncay Akkoyun Malatya Baskilliler Derneği Başkanı Yunus Görgün ve yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanarak misafir edildi. 


Ziyaret esnasında Malatya Baskilliler Derneğinde bulunan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder Başkan Yardımcısı Zafer Kırçuval, Baskilliler Derneği ile Kardeş Dernek olan Akçadağ Dayanışma Derneği Başkanı Murat Maskar sohbet ortamında istişare ettiler.  

Sivil Toplum Kuruluşlarının önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı yardımcısı Özel Kalem Müdürü Tuncay Akkoyun” Kısa süreliğine geldiğim Malatya’da Malatya Baskilliler Derneğinin kıymetli Başkanı Sayın Yunus Görgün ve yönetim kurulunu da ziyaret etme fırsatım oldu. 


Battalgazi Belediye Başkanı Sayın Osman Güder Başkanı ve Başkan Yardımcısı Zafer Kırçuval beyle dernek ziyaretinde sohbet etme imkânımız oldu. Baskillilerin en yoğun yaşadığı ilçelerin başında Battalgazi İlçesi geliyor.  Sayın başkan Battalgazi Belediyesinin çalışmaları hakkında önemli bilgiler verdi. Güzel çalışmaları var. Kendisini kutluyorum. 


Sivil Toplum Kuruluşları üstlendikleri misyonları itibarıyla önemli görevler yapıyorlar. Önemli olan kuruluş amaçlarına göre tabela derneği olmadan memlekete kuruluş amaçlarına göre hizmet yapmaları katkı sunmalarıdır.


Malatya Baskilliler Derneği de kuruluşundan beri bölgesine ve hemşerilerine önemli hizmetleri yapan bir dernek. Çalışmalarını çoğu zaman Basından takip ediyoruz. Yunus Görgün Başkanımızı da çalışmalarından dolayı kutluyorum” diye belirtti.


Baskilliler Dernek Başkanı Yunus Görgün ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek” Bugün derneğimize ziyaret gerçekleştirerek bizleri onurlandıran çalışmalarıyla hep takdir ettiğimiz yanımızda manevi gücünü devamlı htiğimiz değerli büyüğümüz, Ağabeyimiz hemşerimiz Tuncay Akkoyun Valimizin nazik ziyaretlerinden dolayı şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum.

 

Bugün ayrıca Derneğimize ziyarete gelen Battalgazi Belediye Başkanımız Sayın Osman Güder’i, Başkan yrd. Sayın Zafer Kırçuval’ı ve Kardeş derneğimizin değerli başkanı Sayın Murat Maskar ile birlikte Sayın Valimizi karşıladık. Güzel bir sohbet etme imkânımız oldu. Sayın Valimizin engin deneyimleri ve bilgilerinden faydalandık. Ziyarete gelmeleri bizlere onur verdi mutluluk verdi” dedi.

Haber Kaynak - Kayhan İnceoğlu

Kaynak: (Malatya Haber Ajans) - Haber Merkezi Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Görgün, ;, Sayın, Tuncay, Akkoyun, Bölge, Sorunları, İle, Yakından, İlgileniyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı