Haber Detayı
06 Haziran 2021 - Pazar 19:11 Bu haber 2570 kez okundu
 
DAP Malatya Dahil 15 İle 84 Milyon Lira Destek Verecek
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı DAP bölge kalkınma idaresi tarafından Malatya ve Elazığ dahil 15 ilin 211 projesine, 84 milyon 75 bin lira kaynak aktarılacak.
Ekonomi Haberi


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı DAP Bölge Kalkınma İdaresi, 2021 yılı Yatırım Programı kapsamında Bölgede toplam 211 projeyi 84 milyon lira ile destekleyecek.

 

DAP Bölge Kalkınma İdaresi'nin sorumluluk alanında bulunan 15 ilin Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Sivas, Tunceli ve Van yatırımcı kuruluşlarının 211 projesine, DAP BKİ tarafından 84 milyon 75 bin lira kaynak aktarılacak.

 

Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenecek 211 proje, Küçük Ölçekli Tarımsal Sulama, Hayvan İçme Suyu, Bitkisel Üretim Altyapısının Geliştirilmesi, Tarımsal Eğitim ve Yayım, Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi, DAP Bölgesinde Okuma Kültürünün Geliştirilmesi ve Muhtelif Kültür başlıklarından oluşuyor.

 

DAP Bölge Kalkınma İdaresine bağlı illerde kırsal kalkınma alanındaki potansiyelleri tespit edip, bölge planları oluşturarak, bölgedeki yatırımlara öncülük etme gibi bir görevlerinin olduğunu belirten DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, desteklenen 211 projenin kamu kurumlarından gelen tarım ve eğitim projeleri olduğunu söyledi.

 

DAP'ın sorumluluk alanının, 15 il, 144 ilçe ve 6 bin köyden oluştuğunu belirten Demirdöğen, bu yıl 125 farklı uygulayıcı kuruluştan 1600 civarında proje başvurusu aldıklarını, bunlardan 211'ini desteklediklerini söyledi.

 

Proje başvuru sayısının çok olmasına rağmen desteklenmeyen projeler için de bir proje havuzu oluşturduklarını ifade eden Demirdöğen, "İhtiyaçlar çok fazla. İhtiyaçlarımızı önceliklendirerek imkânlarımız ölçüsünde bu destekleri vermeye çalışıyoruz" dedi.

Kaynak -elazigsonhaber.com

Kaynak: (MHA) - Malatyahaberajans Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: DAP, Malatya, , Dahil, 15, İle, 84, Milyon, Lira, Destek, Verecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı