Haber Detayı
01 Eylül 2021 - Çarşamba 20:16 Bu haber 3493 kez okundu
 
Ahmet Ercan Uçkan, Malatya Hak Ettiği Hizmetleri Alamıyor
Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Dr.Ahmet Ercan Uçkan, iktidarın ülkeyi yönetemez hale geldiğine dikkat çekerek, " İktidar kontrolü kaybetti, insanlar mutsuz ve umutsuz "dedi.
Siyaset Haberi


GELECEK PARTİSİ MALATYA İL BAŞKANI AHMET ERCAN UÇKAN;

"İNSANLAR MUTSUZ VE UMUTSUZ"

"Kent kavgalara kurban ediliyor, hak ettiği hizmetleri alamıyor"

Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Dr.Ahmet Ercan Uçkan, iktidarın ülkeyi yönetemez hale geldiğine dikkat çekerek, " İktidar kontrolü kaybetti, insanlar mutsuz ve umutsuz "dedi.

 

Uçkan, Malatya'da da durumun iç açıcı olmadığını da vurgulayarak, "Kent kavgalara kurban ediliyor, hak ettiği hizmetleri alamıyor" şeklinde konuştu.

"İNSANLAR ENDİŞE İÇERİSİNDE "

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından Malatya İl Başkanlığı görevine getirilen ve bir süredir Malatya'da parti içi çalışmalarını sürdüren Dr. Ahmet Ercan Uçkan, partisinin Türkiye'nin geleceği için bir umut olduğunu ifade etti.

 

Ak Parti iktidarının Türkiye'yi yönetemez hale geldiğini kaydeden Gelecek Partisi İl Başkanı Dr. Uçkan, " Bu ülkede uzun yıllar muhafazakar insanlar iktidara gelebilmek için mücadeleler verdi, acılar çekti. Yıllar sonra Ak Parti iktidarı ile sevindi. Ancak bu sevinçleri uzun sürmedi. Ak Parti ülkeyi o kadar kötü yönetmeye başladı ki, uygulamaları ile yolsuzluklar konusundaki duyarsızlığı ile muhafazakar insanların yüzünü yere baktırdı. Hiç bir iktidarın bu insanlara vermediği zararı verdi. Liyakatsız insanları göreve getirip, onların beceriksizlikleri ile ülkeyi yönetilemez hale getirdi. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele için geldiği iktidarı, bugünlerde Türkiye'yi yaşanmaz hale soktu. Ülkede insanlar mutsuz, endişe içerisinde. Çare üretilemiyor. Ekonominin durumu ortada. Pandemi ile mücadelede çelişkiler insanları yordu. Suriye'den gelen mültecilerin durumu bile netleşmeden , Afganistan'dan büyük bir göç dalgasının gelmesi endişe verici.. Bir ülkede genç nüfusun yüzde 70'i yurt dışında yaşamak istiyorsa durum vahimdir. Ama her şeye rağmen bu ülke büyük bir ülke. Allah'ın izniyle bu sorunları aşacak kapasitesi var. Yeter ki birlik ve beraberlik içerisinde olalım, geleceğe umutla bakalım" dedi.

 

Uçkan, Gelecek Partisi'nin ve tecrübeli devlet adamı Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun bu çaresizlik içerisinde ülkenin geleceği için bir umut olduğunu vurgulayarak, " Gelecek Partisi güçlü kadroları ve tecrübesi ile ülkenin yönetimine taliptir. Sorunları ve çarelerini biliyoruz."şeklinde konuştu.

 

"KENT KAVGALARA KURBAN EDİLİYOR"

Bu arada, Malatya'da durumun iç açıcı olmadığını belirten ve kentin her dönem kavgalara kurban edildiğine vurgu yapan Gelecek Partisi İl Başkanı Dr.Ahmet Ercan Uçkan, " Malatya, mevcut iktidara her dönem en güçlü şekilde destek vermiştir. Ancak bu desteğin karşılığı olan hak ettiği hizmeleri alamamıştır. Şahıs olarak halkta hiçbir karşılığı olmayan, liderlerinin gücü ile makam mevki sahibi olanlar ne yazık ki kendi iç çekişmelerine her dönem bu kenti kurban etmiştir. Malatya'lı bıktı. Aynı partinin mensupları kendi iç çekişmeleri ile bu kente zarar verdi. Baktığımızda bugünde durum değişmemiş. Yine seçilmişler arasında kavga, tartışma 'senin adamın, benim adamım' gerginliği var. Seçilmişler değil atanmışlarda kavgaların içerisine girmeye başlamış. Bu kente yazık. Birlik ve beraberlik içerisinde yapılacak hizmetleri bekleyen, umut eden bu insanlar kavgalardan bıktı. Hak ettiği hizmeti bekliyor. Malatya hak ettiği hizmetleri, Gelecek Partisi kadroları ile yaşayacak . Kavga değil hizmet için geleceğiz" dedi.

 

Gelecek Partisi İl Başkanı Dr.Ahmet Ercan Uçkan , Gaziantep, Kayseri , Konya ölçeğinde bir ekonomiye sahip üretim istihdam ve ihracatın maksimum düzeyde olduğu "Marka Şehir Malatya"yı hedeflediklerini ifade etti.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Ahmet, Ercan, Uçkan,, Malatya, Hak, Ettiği, Hizmetleri, Alamıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı