Yazı Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 20:58 Bu yazı 369 kez okundu
 
TFF Başkanı Nihat Özdemir , Yeni Malatyaspor’u Hakemlere Hedef Gösterdi
Hidayet ÖZPOLAT
hidayetozpolat@hotmail.com
 
 

Nihat Özdemir Yeni Malatyaspor’u Hakemlere Hedef Gösterdi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Yeni Malatyaspor – Ankaragücü Maçı Öncesi Yaptığı Açıklamayı Şiddetle Kınıyorum. 

 

TFF  Başkanı Nihat Özdemir düzenlediği  basın toplantısında , Özellikle Yeni Malatyaspor Kulübü ve Başkanı Adil Gevrek hakkında yaptığı açıklamalar Spor kamuoyunda  bomba etkisi yarattı. 

 

İşin garip olanı toplantıda Başkan Özdemir yanına  TFF Başkan 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı,  Başkan Vekilleri Erhan Kamışlı, Erdal Bahçıvan, Yılmaz Büyükaydın  , TFF Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Ali Düşmez ve Hamit Altıntop, TFF Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Çağlar, Alkın Kalkavan, İsmail Erdem, Nuri Akın ve Selim Soydan ile Genel Sekreter Kadir Kardaş’da alarak adeta gövde gösterisi yaptı..

 

Peki ben bir Malatya’lı ve gazeteci olarak TFF  Başkanı Nihat Özdemir’e sormak istiyorum.  Gündeminize  Yeni Malatyaspor Kulübünü  ve Başkanı Adil Gevrek’i alarak neyin gövde gösterisini yaptınız. 

 

7 Şubat Cuma Günü Saat 20.00’da oynanacak olan Yeni Malatyaspor – Ankaragücü Maçı Öncesi  yaptığınız bu açıklamalar maça büyük gölge düşürmüştür..

 

Tam kadro olarak yaptığınız bu açıklama sonrası  Yeni Malatyaspor – Ankaragücü maçını yönetecek  olan Fırat Aydınus ve Yardımcıları , VAR Hakemleri ve Gözlemcileri nasıl tarafsızlıklarını koruyacak yarın akşam tüm Türkiye görecek…

 

Ben buradan  Yeni Malatyaspor Kulübü  Başkanı Adil Gevrek  ve Yöneticilerine Seslenmek istiyorum.. Sayın  Adil Gevrek Başkan  Yeni Malatyaspor – Ankaragücü maçı öncesi  TFF Başkanı ve ekibinin yaptığı  açıklamaları doğru okumalı  ve tepki göstermelidir. 

 

Malatya Camiası geçmişte Türkiye Futbol Federasyonu ve Kurullarının Malatyaspor’a yaptığı operasyonları asla unutmamaktadır.  Benim endişem TFF  Başkanı Nihat Özdemir ve Kurullarının geçmişte Malatyaspor’a oynanan oyunları şimdide Yeni Malatyaspor’a  oynamalarıdır. 

 

İnşallah ben yanılırımda yarın oynanacak olan  Yeni Malatyaspor – Ankaragücü maçında Fırat Aydınus ve Yardımcıları ile birlikte  VAR Hakemleri  düzgün maç yönetirler.   Geçmişte Malatya Futbol Camiası olarak biz bugünleri çok gördük ve yaşadık. Çünkü Tarih Tekerrürden İbarettir.    

 

 

Peki Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Düzenlediği Basın Toplantısında Yeni Malatyaspor  Kulübünü ve Başkan Adil Gevrek'i Nasıl Hedef Tahtası Yaptı,   İŞTE O TOPLANTIDAN NOTLAR

 

“TÜM MAÇLARI ERTELERKEN MALATYA’DA NEDEN MAÇ OYNATALIM?”

(TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Nihat Özdemir, Fenerbahçe yönetiminin ertelenmesine tepki gösterdiği Yeni Malatyaspor – Trabzonspor maçıyla ilgili konuştu.

 

“Elazığ ve Malatya'da hepimizi derinden yaralayan bir deprem meydana geldi. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza şifa diliyorum. Bu üzüntülü günlerimizde, aklımız, kalbimiz, dualarımız hep oradaki vatandaşlarımız ile birlikteydi.

 

Futbol Federasyonu olarak, tüm yerel ve bölgesel futbol maçlarını erteledik. Bizim önceliğimiz, oradaki vatandaşlarımızın yaşadığı duygular ve güvenliğiydi.

 

Federasyon olarak, maç ertelememiz için herhangi bir kulübün talepte bulunmasına gerek duymuyoruz. Öncelikle bunun bilinmesini isterim. Yöneticilerimiz sadece yeni Yeni Malatyaspor ve Trabzonspor başkanlarını aramadı. Bölgede depremden etkilenen diğer kulüplerimizle de görüştük. Onlara ‘geçmiş olsun' dedik, herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sorduk ve Yönetim Kurulu ile birlikte aldığımız erteleme kararımızı bildirdik. Sonrasında yapılan açıklamalar, ortaya atılan iddialar bizim dışımızdadır.

 

Bir yanda enkaz altından vatandaşlarımız kurtarılmaya çalışılıyor. Bir tarafta art arda artçı depremler meydana geliyor. Allah korusun, orada maç oynatsak, bir artçı olsa, insanlar panik olsa, sonrasında Allah korusun üzücü olaylar yaşansa, bunun hesabını nasıl verirdik! Ayrıca stadın fiziki şartları, deprem sonrası henüz tespit edilmemişken orada hemen nasıl maç oynatabilirsiniz! Biz o günlerde, vatandaşlarımızın acılarını paylaşırken samimiydik ve Federasyon olarak sorumluluklarımızı yerine getirdik. O günlerde, erteleme kararı ile ilgili yapılan bazı yorum ve açıklamalar, beni ve Yönetim Kurulu'ndaki arkadaşlarımı çok üzdü”

 

Özdemir, “Malatyaspor’la arkadaşlarımız görüşme yaptı, doğrudur. Ama Malatyaspor’un o maçı neden oynamak istediğini anlamadım. Stada ambulans dahi yollayamazdık. Bütün ambulanslar yaralı taşımakta, enkaz altından insan çıkarmaktaydı. Bir kulüp hiç ilgili olmamasına rağmen bu konuya girdi. Bu maçı erteliyorlar, cezalı olan arkadaşı affedecekler ve bu futbolcuyu bizim maçta oynatacaklar dediler. Kulüp başvurdu ancak o başvuru reddedildi, o futbolcu da o maçta oynayamadı. İnsanlar kendi takımlarıyla ilgileneceklerine, kendi taraftarlarını bu şekilde yönlendirmeleri doğru değil. Maçın ertelenmesi belli olduktan sonra, Malatyaspor ertesi sabah bütün takımla beraber neden Antalya’ya gitti, neden Malatya’da kalmadı.    Adil Gevrek’e soralım, çok güvenli bir yerse, kendi mi götürmek istedi futbolcuları Antalya’ya yoksa futbolcular mı gitmek istedi?” diyerek yaşananlara açıklık getirdi.   Kaynak - https://www.tff.org/default.aspx?pageID=285&ftxtID=32937

 
 
 
Etiketler: TFF, Başkanı, Nihat, Özdemir, ,, , Yeni, Malatyaspor’u, Hakemlere, Hedef, Gösterdi,
Yorumlar
Diğer Yazılar
2019 – 2020 Futbol Sezonu İptal Edilmeli Küme Düşme Olmamalı
Artık Yeni Türkiye Düzeninde Bir Süleyman Soylu Gerçeği Var
Malatya’lılar Bakan, Vali ve Üst Düzey Bürokrat Görmek İstiyor
Malatya Emniyeti ve Güvenliği Emin Ellerde
Ali Babacan’lı Yeni Siyasi Hareket Tutar Mı ?
23 Haziran İstanbul Seçimi Nasıl Okunmalı?
Malatya Doğal Afetlere ve Depremlere Hazır Mı ?
Malatya’nın Marka Değerlerine Sahip Çıkıp İyi Tanıtmalıyız
Aslantepe Bir Göbeklitepe Neden Olmasın ?
İstanbul Seçimleri Hemşehricilik Üzerinden Yürüyecek
Başkan Gürkan’ın “Gönül Belediyecilik “ Anlayışı Herkese Örnek Olmalı
Kayısıya Sözde Değil İcraatla Sahip Çıkmalıyız.
Başkan Selahattin Gürkan Belediyede Neşteri Vurdu
31 Mart Yerel Seçimlerinin Ardından
Seçtiğimiz Belediye Başkanları Nasıl Olmalı
31 Mart Öncesi Son Viraj
Evkur Yeni Malatyaspor Kötü Gidişe Dur Demeli
31 Yerel Seçimini Kazanan Millet Olacak
31 Mart Yerel Seçim Kampanyasına Halktan Tam Destek
Malatya’nın Kültürel Zenginliğine Sahip Çıkılmalı
Malatya’ Camiası Neden Takımına Sahip Çıkmaz ?
Ya Kültürünü Yaşatırsın , Yada Yok Olursun
Halk İçin Yerel Seçim mi Önemli, Yoksa Geçim Derdi mi Önemli ?
Malatya'da 31 Mart Yerel Seçiminde Sürpriz Olur Mu ?
Çevre Temizliği Bahane Poşet İşi Şahane….
Yeni Yılda Umutlar Yarına Kalmasın
Hekimhan Yama Dağı Kayak Merkezi Yalan Mı Oldu ?
Seçim Derdi Mi , Geçim Derdi Mi ?
Halk İradesi mi Yoksa , Siyasi İrade mi Kazanacak ?
Malatyalılar Selahattin Gürkan İle Beraber Yürümeye Karar Verdi...
31 Mart 2019 Yerel Seçim Sabahı 1 Nisan Şakasına Dönüşmesin
Seçim İttifakları Türkiye’ye Ne Kazandıracak ?
Kayısıda 1 Milyar Dolar Gelir Hedefi İçin Ne Yapılıyor ?
Malatya'da Halil Ergün’e Verilen “ Onur Ödülü “ Geri Alınsın
Malatya 2019’da Seçim Bölgelerine Ayrılırsa ?
Şevket Keskin Kime ve Kimlere Neden Hodri Meydan Dedi ?
Malatya’da Kentsel Dönüşüm ve Değişim Yeterli Mi ?
Küresel Isınma ve Etkileri
Asgari Ücret Net En Az 2 Bin Lira Olmalı
Kudüs Şimdi Değil Yüzyıl Önce Teslim Edildi
Yeni Malatyaspor’u Hakemlere Kurban Ettirmeyeceğiz
Türkiye’de Tek Sorun Adıyaman’ın Tütünümü
Nato’nun ve ABD’nin Türkiye Düşmanlığı
Anti Demokratik Olan Seçim Barajı Ortadan Kaldırılmalı
Erken Seçim Neden Gündemde ?
Malatya'da FETÖ/PDY'le Yeterli Mücadele Ediliyor Mu?
FETÖ/PDY Örgütüne Referans Olan Siyasiler ve Bürokratlar Hesap Vermeli
Turgut Özal Üniversitesi Malatya'ya Tahsis Edilmeli
STK'ların Kuruluş Amacı ve MASTÖB
Doğu Takımları Liglerden Çekilmeli
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı