Yazı Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 09:35 Bu yazı 4556 kez okundu
 
Hayatımda İlk Kez Bir Şeyden Korkuyorum ; Siyaset - Volume: 4
Metin Doğan
 
 

BANA ALLAH YETER

Beni oraya davet ettikleri günden sonra telefonlarıma hiç bakmadılar. Malatya'da program yapmak icin 10 larca kez haber göndermeme rağmen bana dönmediler. 

Bende 17 ocak 2017 yılında bunların kim olduğunu deşifre eden PARALEL VE MERİDYEN adlı yazımı yazdım. 

Bu yazıyı yazdıktan sonra başıma gelmeyen kalmadı. 

1- Bu yazımı Malatya'da paylaşan yerel basın yok edilmeye çalışıldı. Bunlara reklâm veren şirketlere derhal maliyeciler ve zabıtalar gönderilerek korkutup reklam verilmemesi sağlandı.Bir tek Malaya Olay haber sitesinin sahibi Ali aladağı susturamadılar. Reklâm gelirleri sıfır olmuştu . Ofisine gittiğimde masasında sadece bir tane laptopu kalmıştı. Lavabosunda sabun bile yoktu. Ama Ali Aladağı rızk endişesiyle dize getiremediler. 

2- facede benle çektirdiği resmî yayınladı diye Ak partiye gönül vermiş Mustafa Kırteke dahil bir çok kişiyi il meclis üyeliğinde çıkardılar. 

3- Telefonlarımı dinleyerek en çok sevdiğim kardeşimin kim olduğunu tespit edip onu Fetöcülükle suçladılar. Kardeşim bu dünyada gördüğüm en büyük vatanseverlerdendir. Adananın Yüreğir ilçesinde 4 yıl, arkasında Diyarbakır Bağlar ilçesinde 5 yıl hiç şikayet etmeden vatan sevgisi yüzünden çalışmış birini fetöcülükle suçladılar. By-lock yok, bank Asya'da hesap yok, dersanelerine gitmek yada çocuklarını göndermek yok,.... yok babam hiç bir şey yokken 2 kez Ankara'ya çağrılıp 5'er saatte 10 saat carpaz sorguya alınıp, bir aileden kahramanda çıkar, vatan hainide çıkar diye aşağılayıp morelini bozmuslardır. Ellerindeki kanıtta kimin ortaya attığı belli olmayan bir söylentiymiş. Devletin elinde yazılı imzalı 10 binlerce Fetöcü ihbari varken, devlet işini gücünü bırakmış bir söylentinin peşine düşmüş olabileceğine inanmadım. Bide Fetö'nün kasası olarak suçlamışlar kardeşimi. Kardeşim 6 yıllık evlidir. Evlenirken edindiği borç ve harçların kredilerini halen bitiremediği banka hesaplarında belliyken, hangi vicdan kardeşimi Fetö'nün kasası olarak suçlardıķi. Biraz araştırma yaptım, kardeşimin sorgulanma olayının birilerinin ricası ile yapıldığını öğrendim. 

4- Esenyurt üniversitesinde program yaptıktan sonra , programı organize eden öğrenci temsilcisi Mehmet Emin Selen yanıma gelerek: 

- Metin abi. Senin özel hayranın olan 10 kişilik bir öğrenci grubu senle özel görüşmek istiyor, der. 

Ben ise: 

- Elbette olur kardeşim, derim. 

Beni sote bir yere çekerler. Ve etrafımı 18-19-20 yaşlarında hepsi sakallı 10 kişi sarar. Bunlar Malatyada ki MEŞALE derneğinin bursiyer öğrencileriymiş. PARALEL VE MERİDYEN adlı yazıyı nasıl yazarsın diye bana hakaretler ederler. Ben alttan aldıkça ağzımın içine kadar girerek hakaretleriyle beni tahrik etmek istediler. Bana o kadar yakın duruyorlardı ki , göğüs boşluklarına o yakın mesafede vuracağım yumruklar ölmelerine bile neden olacaktı. 

İçimden , Allah'ım sabır ver bana , Allah'ım sabır ver bana diye yalvarmaya başladım. Kendilerine sarmayıp, karşılarında ETEK GİYİNCE bana verilen plaketi elimden alıp, parçalayıp, sonrada yırtıp yüzüme fırlattılar. 

Ben ordan uzaklaşırkende arkamda bağırıyorlardı: 

- Akıllı ol , yoksa aklını alırız, dediler. 

Öğrenci temsilci arkamdan yetişip; 

- Abi, sana böyle davranacaklarını bilseydim , hiç alet olmazdım bunlara, deyip gözleri dolmuş bir şekilde bana sarıldı. 

66 tonluk tankla üzerine gelen kişilerden korkmamış olan Metin Doğan'ı, sayıları 10 kişi olan 18 yaşındaki çocuklar korkutmuştu. Onların ölmelerinden ise etek giymeyi tercih ettim. Etek giymek ego'ma ağır gelecekti. 

Vicdanıma ağır gelecek bir şeyle Allah bizi sınamasın.sadece Egomuza ağır gelen şeylerle Allah bizi sınasın. Aminnn...


Yazımı okuyan Malatya halkı durmadan arıyorlarlar şu an. Söyledikleri şeyler: 

Metin kardeş yazdığın her şeyi biz zaten burda yaşıyor ve görüyoruz. Herkes bunlardan korktuğundan dolayı ağzını açamıyor. Kendine dikkat et , bunlarla ilgili fazla bir sey yazma sonra başına bir seyler getirirler diyen 100 lerce kişi.

Beni KAHRAMAN yapan şey CESARETIM'di. Cesaretimdem dolayı kazandığım bir ünvanı kaybetmemek için korkak 
olacaksam, o kahramanlığı istemiyorum. 

Beni öldüreceklerse eğer haksızlık karşısında susmadığımdan dolayı ölüm bana GÜLİSTAN gelir. 

Beni dövmeyle terbiye edeceklerse , 5 yaşımdan beri dayak yiyorum. Kırılmadık kemiğim kalmadığı için dayağa alışkanım. 
Yazdıklarımdan dolayı beni hapse atacak olurlarsada , o cezaevi bana medrese gelir.

KISACASI ONLARDAN KORKMUYORUM. BEN ÖLDÜM BIR KERE. AMA ONLAR HİÇ ÖLMEDİLER. KORKMALARI GEREKEN ONLAR.

BATTALGAZİ' NİN TORUNU ŞEYTANIN ÇOCUKLARINA KARŞI.

VİCDAN, ZEKÂ VE MERHAMETLE KALIN

 
 
 
Etiketler: Hayatımda, İlk, Kez, Bir, Şeyden, Korkuyorum, ;, Siyaset, -, Volume:, 4,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı