Yazı Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 18:47 Bu yazı 443 kez okundu
 
Bu Milleti Cihan Yıkamadı , Bir Virüs Asla Yıkamaz
Sevda Öztürk
sevdaozturk@hotmail.com
 
 

“ 2023 Vizyon Destek Derneği " Akdeniz Bölge Başkanı ve Sitemizin Köşe Yazarı Sevda Öztürk ülke geneli  alınan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında vatandaşlara "evlerinde kalmaları" çağrısında bulunan bir yazı kaleme aldı.

 

Biliyorsunuz Coronavirus belası bütün dünyayı sarmış. Dolaysıyla her taraf etkileniyor. Evden çıkmamamız gerekiyor. Özellikle yaşlı amcalarımız, teyzelerimiz, onların ellerinden öpüyoruz, evlerinde kalsınlar. Gençlerimiz de mümkün mertebe hem kendi sağlıklarını hem yaşlıların sağlığı için evde kalsınlar. Evde kalmak zorundayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bunu ancak kendimizi izole ederek başarabiliriz, atlatabiliriz. Bu anlamda mutlaka dikkat etmemiz gerekiyor. Sevgili Türk Milleti , Memleketimiz İçin , Ülkemiz İçin, Herşeyden Önce Ailemiz ve Sevdiklerimiz İle Birlikte Olmak İçin Lütfen Ama Lütfen  " EVDE KALIN

 

Yine aynı şeyleri tekrarlayacağım. Devletimiz her türlü salgın tedbirlerini alıyor.. Bu tedbirlerin başında ise evden çıkmamak geliyor. Ülkemizde İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle  65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı. Sadece bu yasaklamaya 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız değil  Yediden Yetmişe bu salgın ile vatandaşlarımız  kendilerini  evde kalarak izole ederek yenebileceklerini söyledi.

 

“ EVDE KALIN , SAĞLIKLI KALIN VE HER ZAMAN EN SEVDİKLERİNİZLE BİRLİKTE KALIN”

      

        Sevda Öztürk

2023 Vizyon Destek Derneği

    Akdeniz Bölge Başkanı

 
 
 
Etiketler: Bu, Milleti, Cihan, Yıkamadı, ,, , Bir, Virüs, Asla, Yıkamaz,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı