Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 11:37 Bu haber 1344 kez okundu
 
Yeni Malatyaspor'a Para ve Tribün Kapatma Ceza
TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Yeni Malatyaspor - Alanyaspor maçında meydana geldiği öne sürülen olaylarla ilgili, Para ve Tribün Kapatma Cezası verdi.
Spor Haberi


TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, BtcTurk Yeni Malatyaspor, Çaykur Rizespor ve İstikbal Mobilya Kayserispor'u çeşitli nedenlerle para cezasına çarptırdı. PFDK, Galatasaray Antrenörü Ümit Davala'ya 3 maç men, Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir'e de 60 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

 

PFDK ayrıca   1 Eylül Pazar gecesi Yeni Malatya Stadı’nda oynanan ve BtcTurk Yeni Malatyaspor’un 3-2 mağlup olduğu Alanyaspor maçıyla ilgili meydana geldiği öne sürülen olaylarla ilgili, ev sahibi kulüp ve teknik yöneticileri hakkında alınan ceza kararlarını açıkladı.

 

PFDK’nın BtcTurk Yeni Malatyaspor’la ilgili kararı şöyle:

“BTC TURK YENİ MALATYASPOR Kulübünün, 01.09.2019 tarihinde oynanan BTC YENİ MALATYASPOR – ALANYASPOR Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 24.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

 

Aynı müsabakada BTC TURK YENİ MALATYASPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan GÜNEY ALT TRİBÜN B,C,D,E,F,G,H blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

 

Aynı müsabakada BTC TURK YENİ MALATYASPOR Kulübü yardımcı antrenörü GÜRSOY YALÇIN’ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

 

Aynı müsabakada BTC TURK YENİ MALATYASPOR Kulübü görevlisi STAFENO MARRONE’nin akredite edilmediği alanlarda bulunmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına..”

 

Kurulun, saha olayları, takım halinde sportmenliğe aykırı hareket ve kulübün internet sitesinden sportmenliğe aykırı açıklama nedenleriyle İstikbal Mobilya Kayserispor'a toplam 184 bin lira para cezası verdiği aktarıldı.

 

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir'e, sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından dolayı 60 gün hak mahrumiyeti ile 40 bin lira para cezası uygulandığı kaydedildi.

 

PFDK'nin merdiven boşluklarında yer bırakılmaması ve yaşanan saha olayları nedeniyle Fenerbahçe'yi 49 bin lira para cezasına çarptırdığı ifade edildi.

 

Disiplin Kurulunun, merdiven boşluklarından yer bırakılmaması nedeniyle Galatasaray'a 25 bin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle Beşiktaş'a ise 24 bin lira para cezası verdiği aktarıldı.

 

Çaykur Rizespor'a devre arasında dinlenme süresinin aşılması, BtcTurk Yeni Malatyaspor'a da saha olayları nedeniyle 24'er bin lira para cezası uygulandığı belirtildi.

 

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun, Fenerbahçe, İstikbal Mobilya Kayserispor, BtcTurk Yeni Malatyaspor ve Beşiktaşlı bazı taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bir sonraki iç saha müsabakası için bloke ettiği de paylaşıldı.

 

ÜMİT DAVALA'YA 3 MAÇ MEN

PFDK, Galatasaray Antrenörü Ümit Davala'yı rakip takım taraftarlarına yönelik hakareti nedeniyle 3 maç men cezasına çarptırdı.

 

Kurul, Davala'ya ayrıca 19 bin 500 lira para cezası uyguladı.

 

Disiplin Kurulu, BtcTurk Yeni Malatyaspor'un yardımcı antrenörü Gürsoy Yalçın'a ise hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 maç men ve 13 bin lira para cezası verdi.

 

TFF 1. LİG'DEN 3 KULÜBE PARA CEZASI

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, TFF 1. Lig'den Giresunspor, Bursaspor ve Akhisarspor'u çeşitli nedenlerle para cezasına çarptırdı.

 

Kurul, Akhisarspor'a 250 bin, Bursaspor'a 10 bin ve Giresunspor'a ise 4 bin 500 lira para cezası verdi.

 

PFDK, Giresunspor Kulübü Başkanı Sacit Ali Eren'e 21 gün hak mahrumiyeti ile 13 bin lira, teknik direktör Erkan Sözeri'ye de 6 bin 500 lira para cezası verdi.

 

Adanasporlu futbolcu Özkan Taştemur'a 2 maç men cezası uygulayan PFDK, Balıkesirsporlu bazı taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bir sonraki dış, Büyükşehir Belediyesporlu bazı taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bir sonraki iç saha müsabakası için bloke edildiğini de paylaştı.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Yeni, Malatyaspor'a, Para, ve, Tribün, Kapatma, Ceza,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı