Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 16:18 Bu haber 1288 kez okundu
 
Yazıhan'da Kapya Biber Tarla Günü Düzenlendi
Yazıhan İlçesi Hamidiye Mahallesinde de İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından organize edilen Kapya Biber tarla günü düzenlendi.
Ekonomi Haberi


2018 Yılında Doğanşehir İlçesinde toplam 31 Kadın Çiftçinin katılımıyla düzenlenen uygulamalı Kapya Biber Yetiştiriciliği Projesinde elde edilen başarı sonrasında diğer ilçelerde de kapya biber yetiştiriciliğinin üretim alanında artış sağlandı.

 

Hasat etkinliğine Malatya İl Tarım ve Orman Müdürü Tahir Macit, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Demet Köksal, Yazıhan İlçe ve Orman Müdürü Zafer Tanrıverdi, teknik personeller ve üreticiler katıldı.

 

Tarla gününde konuşma yapan Malatya İl Tarım ve Orman Müdürü Tahir Macit; Malatya genelinde sebzeciliğin yaygınlaşması ve kendimize yeten, kendi sebze ihtiyacımızı karşılayan bu tür projeleri destekliyoruz. Kayısıdan farklı olarak yapılan bu tür sebze yetiştiriciliklerinde üreticilerimizin ekonomik olarak kalkınmasını sağlamak adına gerek İl Müdürlüğümüz gerekse İlçe Müdürlüğümüzle beraber teknik anlamda destek olmaya her zaman hazırız dedi.

 

Daha sonra üreticilerin sorunlarını Yazıhan Belediye Başkanı ile dinleyen İl Müdürü gerekli bilgilendirme ve değerlendirmeleri yaparak Kapya Biber yetiştiriciliği yapan üreticilere ve projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Yazıhan'da, Kapya, Biber, Tarla, Günü, Düzenlendi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı