Haber Detayı
30 Mayıs 2020 - Cumartesi 13:55 Bu haber 3161 kez okundu
 
Vezneler Hafta Sonu Açık Olacak
2020 yılı Emlak ve Çevre Vergilerinde birinci taksit ödemelerinin son gününe yaklaşılırken, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyesi veznelerinde yoğunluk yaşanıyor.
Ekonomi Haberi


BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDE VEZNELER HAFTA SONU AÇIK OLACAK

Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyesi, emlak ve çevre temizlik ile ilan-reklam vergilerinin birinci taksitini yatırmak isteyen mükellefler için veznelerini 30 Mayıs Cumartesi ile 31 Mayıs Pazar günleri 08. 00 ve 17.00 saatleri arasında açık tutacak.

 

Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyesi, emlak, çevre temizlik ile ilan reklam vergilerinin birinci taksitini yatırmak isteyen mükellefler için tahsilat veznelerini cumartesi ve pazar günleri açık tutacak. Son ödeme tarihi 31 Mayıs 2020 Pazar günü olan emlak vergisi ve çevre temizlik vergisi ile ilan-reklam vergilerinin birinci taksitini yatırmak isteyen vergi mükellefi vatandaşların, son ödeme tarihi hafta sonuna gelmesi nedeniyle yasal zorunluluktan ötürü cezalı ödeme yapmak zorunda kalmalarını önlemek için hafta sonu veznelerini açık tutma kararı aldı.

 

Belediye hizmet binasında bulunan vezneler 30 Mayıs Cumartesi ile 31 Mayıs Pazar günleri 08. 00 ve 17.00 saatleri arasında açık olacak. Vatandaşlar, vergilerini, veznelere nakit ve kredi kartı ile ödeyebilecekleri gibi www.battalgazi.bel.tr web , Yeşilyurt Belediyesinin MAŞTİ Karşısındaki Hizmet Binası ile Malatya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasındaki tahsilat veznelerimizden ve ‘yesilyurt.bel.tr’ sitemizdeki e-ödeme sistemi üzerinden 01 Haziran 2020 günü saat 17:00’e kadar yapabilirler.

 

YEŞİLYURT VE BATTALGAZİ BELEDİYESİ VEZNELERİNDE VERGİ YOĞUNLUĞU

2020 yılı Emlak ve Çevre Vergilerinde birinci taksit ödemelerinin son gününe yaklaşılırken, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyesi veznelerinde yoğunluk yaşanıyor.

 

Belediyelere ödenmesi gereken 2020 yılına ait Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi birinci taksitlerinin son ödeme tarihi 1 Haziran Pazartesi günü sona erecek. İlk taksit ödemesini son günlere bırakıp ödemek isteyenler Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyesi Hizmet Binası içerisinde yoğunluk yarattı. Çok sayıda vatandaş vergisini ödemek için sıra bekledi.

 

KORONA TEDBİRLERİNE DİKKAT EDİLDİ

Yoğunlukta koronavirüs tedbirleri elden bırakılmıyor. Vergisini ödemek için hizmet binasına gelenlerin girişte ateşi ölçülürken, maskesiz içeri alınmıyor. Sıra beklerken sosyal mesafe kuralına uyulması isteniyor ve veznelere gidenler ellerini dezenfekte ediyor. Görevli zabıta ve personel tarafından vatandaşlar veznelere tek tek alınırken, veznelerde mesafeye dikkat ediliyor.

 

Ödeme yapmak için sıra bekleyen vatandaşlar ödemeyi son günlere bıraktıkları için yoğunluğa denk geldiklerini ifade ederken, koronaya karşı gerekli tedbirlerin alındığını söylediler.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Vezneler, Hafta, Sonu, Açık, Olacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı