Haber Detayı
11 Temmuz 2020 - Cumartesi 13:20 Bu haber 3124 kez okundu
 
Vali Baruş, Öğrenciler Sportif Faaliyetlerden Geri Kalmamalı
Malatya Valisi Aydın Baruş, voleybol sahası, futbol sahası ve basketbol sahası olmak üzere spor alanı eksikliği bulunan okullarda incelemelerde bulundu.
Eğitim Haberi


Vali Baruş, Öğrenciler Sportif Faaliyetlerden Geri Kalmamalı

Vali Aydın Baruş, voleybol sahası, futbol sahası ve basketbol sahası olmak üzere spor alanı eksikliği bulunan okullarda incelemelerde bulundu.

 

TOBB Hafız Anadolu İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret eden Vali Baruş’u burada okul Müdürü Feyzullah Acar karşıladı. Okul Müdürü Acar’dan okul hakkında bilgiler alan Vali Baruş, TOBB Erkek Yurdu yan kısmında yapılması planlanan halı saha ve spor alanları ile Rıza Kayaalp Kapalı Spor Salonunda incelemelerde bulundu.

 

Mahmud Celaleddin Ökten İmam Hatip Anadolu lisesinde incelemelerde bulunan Vali Baruş’u burada Okul Müdürü Muhammed Uykun karşıladı. Okul Müdürü Uykun’dan okul hakkında bilgiler alan Vali Baruş, okulun Kapalı Spor Salonu ile yapılması planlanan voleybol ve basketbol sahalarında incelemelerde bulundu.

 

Son olarak Avni Kığılı Kız İmam Hatip Anadolu Lisesine ziyaret eden Vali Baruş’u Müdür Yardımcısı Ali Kaplan karşıladı. Okulun durumu hakkında bilgiler alarak incelemelerde bulunan Vali Baruş, öğrencilerimiz sportif faaliyetlerden geri kalmamalı bu nedenle gereken çalışmaları hazırlıyoruz ve üstümüze düşeni yapacağız, okullarımızda İl Müftülüğünün de desteğiyle en iyi hafız yetiştiricileri görevlendirilerek eğitim gören öğrencilere camilerde de uygulama alanı sağlanacağını ifade etti.

 

Okul incelemelerinde Vali Baruş’a İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve İl Müftüsü Veysel Işıldar eşlik ettiler.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Vali, Baruş,, Öğrenciler, Sportif, Faaliyetlerden, Geri, Kalmamalı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı