Haber Detayı
24 Eylül 2019 - Salı 12:43 Bu haber 1305 kez okundu
 
Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden Öğrencilere Burs Fırsatı
Vakıflar Genel Müdürlüğü; 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılında ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine burs verecek. Başvuru Formları Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Eğitim Haberi


Vakıflar Genel Müdürlüğü; her yıl olduğu gibi bu yıl da ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine burs veriyor.

 

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu" ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu" için başvurular, 2019 - 2020 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr internet sitemizden üzerinden alınacaktır.

Burslarımız ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular (SSS) için tıklayınız.

 

Başvuru Formları                                                                                                        Başlangıç Tarihi    Bitiş Tarihi

Ortaöğrenim (ilkokul, ortaokul, lise) Bursu Başvuru Formu için tıklayın…​​ 09 Eylül 2019 - 09 Ekim 2019
Yükseköğrenim Bursu Başvuru Formu için tıklayın…                                  15 Eylül 2019 - 30 Ekim 2019
Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu Başvuru Formu için tıklayın…
(Yabancı uyruklu ve Mavi Kartlı öğrenciler için)
    15 Eylül 2019 30 Ekim 2019

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.

 

Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

 

Burslarımız hakkında ayrıntılı bilgi için Sıkça Sorulan Sorular'dan (SSS)  faydalanabilirsiniz.

 

Bölge Müdürlüklerimizin sorumluluk alanında bulunan illerin ve Bölge Müdürlüklerimizin iletişim bilgilerine buradan erişebilirsiniz.

 

Burs başvurularının doğru bir şekilde yapılabilmesi için aşağıdaki hususlara DİKKAT edilmesi gerekmektedir.

 

Geçtiğimiz eğitim dönemlerinde sosyal medyada ve internette Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları ile ilgili yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplanması amacıyla sahte sayfa ve hesaplar yayınlandığı görülmüştür. Bu nedenle bu türden sahte haber, sayfa ve hesaplara itibar edilmemesi ve Genel Müdürlüğümüz bursları ile ilgili her türlü duyuru ve başvuru işlemlerinin  www.vgm.gov.tr  adresi üzerinden takip edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

 

Başvuruların en sağlıklı ve kolay şekilde bilgisayardan yapıldığı unutulmamalıdır. Cep telefonu ya da tabletlerden, cihazların işletim sistemlerinin güncel olmamasından kaynaklanan sorunlar nedeniyle başvuru yapılırken sıkıntı yaşanabilmektedir.

 

Doğru ve kolay başvuru yapmak için başvuru yapmadan Başvuru Kılavuzları mutlaka okunmalıdır. Başvuru kılavuzlarına başvuru giriş ekranlarından ulaşabilirsiniz.

 

Başvurularınız başvuru formlarında beyan ettiğiniz bilgilerin ilgili kamu kurumlarından yapılan doğruluk kontrolleri ile değerlendirilmektedir. Beyan edilen bilgilerin hatalı, yanlış ya da gerçeğe aykırı olduğu tespit edildiğinde başvurunuz iptal edileceğinden vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve gerçeğe uygun olması gerekmektedir. Başvuru süreleri içerisinde tekrar tekrar başvuru formuna girerek beyan edilen bilgileri güncellemeniz/değiştirmeniz mümkündür.

 

Başvuru sürelerinin tamamlanmasının ardından Bölge Müdürlüklerimiz başvurunuzun değerlendirilmesi için belge talebinde bulunabilirler. Bu nedenle başvuruda beyan edilen iletişim bilgileri (adres, cep telefonu, e-posta) güncel ve kullanılıyor olmalıdır. Belge talep edilmesi halinde belirtilen sürelerde talep edilen belgelerin Bölge Müdürlüklerine iletilmesi gerekmekte olup aksi takdirde burs başvurunuz iptal edilir.

 

Başvuru formunda nüfus bilgilerinizi girebileceğiniz ekran açılmıyorsa, internete girdiğiniz yerdeki güvenlik ürünleri/cihazları formlarının açılmasını engelliyor olabilir. Özellikle kamu kurumlarından yapılan başvurularda bu sıkıntı yaşanabilmektedir.  Kurumunuzun Bilgi İşlemi ile görüşmek ya da Kurum dışından başvuru yapmak sorunu çözecektir.

 

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursları Kredi Yurtlar Kurumunun (KYK) burs başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından açıklanmaktadır. Öğrencinin KYK bursu almaya hak kazanması halinde Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs başvurusu iptal edilir. Öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin ise burs başvuruları değerlendirmeye alınır.

https://www.vgm.gov.tr/sayfalar/2019-2020-egitim-donemi-burs-basvurulari

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Vakıflar, Genel, Müdürlüğü'nden, Öğrencilere, Burs, Fırsatı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı