Haber Detayı
05 Ocak 2019 - Cumartesi 22:13
 
Ücretli Poşet Yasası Mimarı Milletvekili , Ambalaj Üreticisi Çıktı
Plastik poşetlerin 25 kuruştan satılmasına yönelik yasanın mimarlarından olan TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AKP Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, “Atık miktarını azaltmak siyaset üstüdür" dedi.
Gündem Haberi


Plastik poşetlerin 25 kuruştan satılmasına yönelik yasanın mimarlarından olan TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AKP Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, “Atık miktarını azaltmak siyaset üstüdür" dedi.

 

"Türkiye’nin her yerinde poşet konuşuluyor" diyen Balta, "Amacımıza ulaştık” ifadesini kullandı.

 

Balta, yaptığı açıklamada tüketicilere yönelik uyarılarda bulundu. Balta, “Aksaklık varsa, vatandaşın bunu ihbar etmesi lazım” dedi. Balta, “Ülkemizin her noktası cennet, buraları gelecek nesillere bozmadan, tahrip etmeden bırakmak, devretmek istiyoruz” ifadesini kullandı.

 

Muhammet Balta Kimdir ?

 

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, 1966 yılında Vakfıkebir'de doğdu.

 

İlk ve ortaokulu Vakfıkebir'de, Liseyi Trabzon Lisesi'nde tamamladı. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Maden Fakültesi'nden Maden Mühendisi olarak mezun oldu. 5,5 yıl özel sektörde maden mühendisi olarak çalıştıktan sonra 1993 yılında Vakfıkebir'de ambalaj sektöründe faaliyete başlayan fabrikanın kurucu ortağı oldu. Muhamet Balta, 1999 yılında Vakfıkebir'den Trabzon İl Genel Meclis üyesi seçildi. 1999-2007 yılları arasında birçok komisyona üyelik ve başkanlık yaptı. 2007 yılında İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi.

 

Muhammet Balta 2007 yılında AK Parti Trabzon İl Başkanlığı’na getirildi. 2009 yerel seçimlerinde Trabzon Belediyesini Ak Belediyeciliği kazandırdı. 2011 Genel seçimlerde AK Parti’den Trabzon milletvekili aday adayı olan Balta, 2011 yılında Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı oldu. 61 ve 62. hükümetlerde Çevre Şehircilik Bakan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2015 Genel seçimleri için Bakan yardımcılığı görevinden istifa etti. Muhammet Balta, İngilizce bilmekte olup, evli ve biri kız biri erkek iki çocuk babasıdır.

 

24 Haziran 2018 Genel Seçimleri AK Parti 27. Dönem Milletvekili Adayıdır.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Ücretli, Poşet, Yasası, Mimarı, Milletvekili, ,, , Ambalaj, Üreticisi, Çıktı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı