Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 11:03 Bu haber 4087 kez okundu
 
TMO'nun Kayısı Alımı Yapması Malatya İçin Çok Önemli
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, "TMO'nun kayısı alımı yapacağı müjdesini veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederiz" dedi.
Ekonomi Haberi


MTSO Başkanı Sadıkoğlu:   "TMO'nun kayısı alımı yapacağı müjdesini veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederiz"

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Malatyalı kayısı üreticilerine müjde verdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), kuru incir ve kuru üzüm müdahale alımlarına bu yıl kayısı da ilave ediliyor" dedi.

 

"TMO'NUN KAYISI ALIMI YAPACAK OLMASI ÖNEMLİ BİR ADIMDIR"

Malatya Kayısısı adına önemli olan bu adımı değerlendiren Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, "Malatya ekonomimizin en önemli ürünü olan kayısımızı MTSO olarak önemsiyoruz. Kayısı Malatya’nın lokomotifidir. Bu lokomotif Malatya’yı dünyaya tanıtmakta. Kayısı üreticilerimiz, kayısı tüccarlarımız, kayısı ve Malatya adına emek veren herkes bu lokomotifin temel taşıdır. Kayısı adına emek veren tüm kesimlerin bir süredir beklediği müjdeli haberi bugün Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan verdi. TMO'nun kayısı alımı yapacak olması önemli bir adımdır. Kayısı üreticilerimiz adına Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli'ye teşekkür ediyoruz. Talebimiz üzerine süreci takip eden siyasilere de MTSO yönetim kurulu ve üyelerimiz adına teşekkürlerimi sunarım" dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: TMO'nun, Kayısı, Alımı, Yapması, Malatya, İçin, Çok, Önemli,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı