Haber Detayı
02 Şubat 2020 - Pazar 16:44 Bu haber 2494 kez okundu
 
Teknokent’te Yapılan Yerbilimleri Kursu Bölgede Bir İlk
MTA HIGH-TECH firmasının Milli Eğitim Bakanlığı Battalgazi Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği sertifikalı "Jeofizik Operatötlüğü Kursu" alanında bölgede düzenlenen ilk kurs oldu.
Teknoloji Haberi


Teknokent’te Düzenlenen Yerbilimleri Kursu Bölgemizde Bir İlk

İnönü Üniversitesi Teknokent’te faaliyet gösteren, yerbilimleri alanında Ar-ge çalışmaları yapan aynı zamanda cihaz ve yazılım üreten MTA HIGH-TECH firmasının Milli Eğitim Bakanlığı Battalgazi Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği sertifikalı "Jeofizik Operatötlüğü Kursu" alanında bölgede düzenlenen ilk kurs oldu.

 

Firmanın Madencilik, Jeoloji, Jeofizik, Arkeojeofizik, Müze, Belediye, Altyapı ve Zemin etüdlerinde kullanılmak üzere geliştirdiği cihaz ve yazılımların da tanıtımının yapıldığı kursta sektörde kullanılan Sismik, Rezivite, Manyetometre, Proton Manyetometre, Emf ve Mikrotremör gibi cihazların kullanımı öğretildi.

 

Firma sahibi Deniz Şahin, “Deprem yaşayan şehrimizde bu kurs büyük anlam taşımaktadır. Teknokent’te uygulamalı olarak yapılan eğitime şehir dışından da bir çok kursiyer katıldı. Uygulamalarda artçı depremler ve zemin sağlamlıkları da anlık tespit edildi.” dedi.  Şahin, Yerbilimleri Kursunun düzenlenmesine katkıda bulunan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay'a, Teknokent Müdürü Doç. Dr. Fatih Kocamaz’a ve Battalgazi Halk Eğitim Müdürü Cem.al Kurhan’a teşekkür etti

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Teknokent’te, Yapılan, Yerbilimleri, Kursu, Bölgede, Bir, İlk, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı