Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 11:31 Bu haber 1165 kez okundu
 
“Sözde Ermeni Soykırımı” Konferansı Hekimhan'da Düzenlendi
Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda “Sözde Ermeni Soykırımı” ile ilgili olarak Hekimhan Öğretmen Evi’nde öğrencilerin katıldığı bir konferans düzenlendi.
Gündem Haberi


“SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI” KONFERANSI HEKİMHAN’DA DÜZENLENDİ.

Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda “Sözde Ermeni Soykırımı” ile ilgili olarak Hekimhan Öğretmen Evi’nde öğrencilerin katıldığı bir konferans düzenlendi.

 

Konferansa konuşmacı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Şube Müdürü İslam Hukuku Bilim Uzmanı Gülhan HALİLOĞLU katıldı. HALİLOĞLU şunları söyledi:

 

-Bizler doğuşta herkesle kardeşiz. Hilkat kardeşiyiz. Hilkat kardeşliğinin de bir hukuku olur. Bunu çok iyi biliriz. Ayrıca varoluşumuzu sürdürmek için “gayrısının” yani var olan her şeye hem muhtaç hem de minnettarız. Mahlûku inkâr edemeyiz. Etmemişiz… Değil farklılıkları, zıtları bile cem etmeyi başarmış bir milletin çocukları ve bir medeniyetin mensuplarıyız. Herkes bunu iyi bilir. Ne var ki Anadolu’yu ve Ortadoğu’yu “Bible Land” (İncil Ülkesi) olarak görenlerin bu sebeple de buralarda sudan bahanelerle kan dökenler kendi siyasi ve ideolojik projelerine bir ek projede bulundukları bir gerçektir. O da “Ermeni Soykırımı Projesi”dir. Şahsen bu projeyi, bu proje üzerinden yapılan iftirayı tarihte vuku bulan bir İFK olarak görüyorum. Bu çirkin İFK karşısındaki suskunluğumuz ağır başlı bir millet oluşumuzdan mütevellittir. Yüklenilmek istenilen suçu ikrar değildir. Asıl mağdur bizleriz. Ancak köklü ve büyük bir millet oluşumuz sebebiyle ne ağladık ne de sızladık… Ağlama ve sızlama edebiyatı geliştirmedik. Peki, neden bu gün bunları konuşuyoruz? Kültürel emperyalizmin, küresel yozlaştırmanın hüküm sürdüğü bu çağda, gençlerimizin İsrailiyat kabilindeki bu tür söylemleri karşısında dikkatli olmalarını temin içindir. Millet-i Sadıka olarak nitelediğimiz insanları kimlerin kullandığı bilinmez değildir. Bizim kitabımızda “Teoside”= Tanrı katilliği yok ki “Jenoside” de olsun” dedi.

 

İlgiyle dinlenilen HALİLOĞLU bu projeye göz kırpan yerli işbirlikçilere de şu göndermede bulundu:

 

-Diyorlar ki tarihle yüzleşelim. Yüzleşmekten korkmayalım. Korkan bu lanetli iddiayı reddedenler değil sizlersiniz. Zira bizler yüzleştikçe Türk Milletine, Türk Devletine yapılan bunca ihanete nasıl dayanmışız diye hayıflanıyoruz. İyi ki dayanmışız! Bizler Hz. Ali’nin dediği gibi evvelimizden korkarız ahirimizden değil…

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: “Sözde, Ermeni, Soykırımı”, Konferansı, Hekimhan'da, Düzenlendi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı