Haber Detayı
03 Eylül 2020 - Perşembe 14:34 Bu haber 4311 kez okundu
 
Şevket Keskin ; Yeni Malatyaspor'u Asla Kimseye Yedirmeyiz
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Acilen bir daha amatöre düşen Malatyaspor faciası yaşanmaması için Türkiye'de bir ilik olacak SPOR KURULU oluşturulmalıdır.
Gündem Haberi


Başkan Şevket Keskin ;  Acilen MALATYA SPOR KURULU Kurulmalı

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ( MESOB ) Başkanı Şevket Keskin, Pandemi nedeniyle kurulan Bilim Kurulu gibi Malatya'da ve Ülkemizde  de sporun ve sporcunun daha verimli  ve başarılı olması için SPOR  KURULU Oluşturulmalıdır.

 

Ankara Malatyalılar Federasyonu Başkanı ve Yeni Malatyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Göksu ve DOĞUDER Başkanı ve Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkan Yardımcısı Gazeteci Hidayet Özpolat  ( MESOB ) Başkanı Şevket Keskin'i ziyaret etti.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ( MESOB ) Başkanı Şevket Keskin, Malatya şehri ve Malatya'lılar sahipsiz değildir. Malatya'lılar her zaman her ortamda memleketlerine sahip çıkarlar. Özellikle Malatya dışında bulunan Sivil Toplum Kuruluşları Malatya'ya sahip çıkmalıdırlar. Malatya'lıların gerek bürokraside olsun gerek her alanda bir yerlere gelmesi için örgütlü hareket etmelidirler. Ülkemiz , Bayrağımız , İnancımız ve Memleket olarak Malatyamız ve Yeni Malatyaspor'umuz ortak paydamızdır.  Özellikle Süper Lig'de bulunması nedeniyle Yeni Malatyaspor'umuz Malatya'daki ve Gurbetteki tüm Malatya'lıların ortak sevinci ortak hüznüdür. Yeni Malatyaspor iyi sonuçlar alırsa hep beraber sevinir kötü sonuç alırsa hep beraber üzülürüz.  Bu nedenle Son günlerde Yeni Malatyaspor ve Başkanı Adil Gevrek zerinden yapılmaları şahsım ve esnaf camiası olara doğru bulmuyoruz.. Adil Gevrek Başkan bu takımı 3 yıl içerisinde iki lig atlatarak süper lige taşımış ve Avrupa Kupalarına yollamıştır.. Evet bu sene bir başarısızlık oldu. Tabi burada yönetimsel hatalar oldu. Ama başta bu şehir büyük bir deprem yaşadı arkasından tüm dünyayı kasıp kavuran bir pandemi geçeği ile yüzleşti.. Tabi bundan tüm dünya insanları etkilendi , ülkemiz ve Malatya'mız etkilendi. Yeni Malatyspor ve Türk sporuda etkilendi.. Deprem ve Pandemi sporcularımızıda çok olumsuz etkiledi. Bedenleri sahada olan topçularımızın kafası hep ailesi ve dışarıda oldu. Bu olumsuzluklar malesef Yeni Malatyaspor'un Performansınıda etkiledi.

Başkan Şevket Keskin gelinen kötü süreçte takım küme düştü. Başta Cumhurbaşkanımızın gayretleri ile Pandemi göz önünde bulundurularak 2019 - 2020  sezonunda tüm futbol liglerinde küme düşme kaldırıldı.. Yeni Malatyaspor'u 2 lig'den alıp süper lige çıkartan ve 3 sezondur süper lig'de tutan Adil Gevrek başarılı bir başkandır.. Adil Gevrek bu takıma ve bu şehre çok şeyler katmıştır.. Bizim derdimiz  Malatya'dır Yeni Malatyapor'dur. Tüm çıkar gurupları Yeni Malatyaspor'un üzrinden elini çeksin. Eğer bu şehri bu takımı seviyorlarsa Bu takıma sponsor bulsunlar  reklam bulsunlar.. Malatyaspor üzerinden siyaset ve hesap yapmasınlar.. Bugün Adil Gevrek başkan olur yarın kongre olur kazanır başka bir Malatya çocuğu bu kulübe başkanlık yapar. Geçmiştede Malatyaspor bu çekişmeler yüzünden spor lig'den amatör lige düşmüştür. O günlerde Malatyaspor'dan faydalanan guruplar bakıyorum şimdi aynı şekilde Yeni Malatyaspor'un peşine düşmüş kurban etmek istiyor. Biz Malatya Esnafı ve şahsım olarak buna asla müsade etmeyiz ve oynanacak oyunları ve kumpaslarıda Allah'ın izni ile bozarız dedi.

 

Başkan Şevket Keskin , bir daha eski takımımız Malatyaspor faciası yaşanmaması için  Türkiye'ye örnek olacak  Pandemi nedeniyle kurulan Bilim Kurulu gibi Malatya'da ve Ülkemizde  de sporun ve sporcunun daha verimli  ve başarılı olması için SPOR  KURULU Oluşturulmalıdır. Malatya'da yaşayayan başta tüm Futbol'un ve spor'un paydaşları olmak üzere  Şehrin Valisi , Büyükşehir Belediye Başkanı , Kurum Müdürlerinden ,  Sivil Toplum Kuruluşlarından , Siyasilerden , Belediye Başkanlarından , İş İnsanlarından ,  Üniversite'de bulunan Spor Adamları ve Akademisyenlerden oluşan bir SPOR KURULU oluşturulmalı.  Bu kurul sadece futbola değil tüm spor branşları olmak üzere bir araya gelip istişare yapmalı , çalıştaylar ,, seminerler , konferanslar ve sonuç bildirgeleri yayınlamalıdırlar. Bu  SPOR KURULU  Malatya'da başta Yeni Malatyaspor olmak üzere , 3. Lig'de yer alan Yeşilyurt Belediyespor'da dahil tüm profosyonel ve amatör sporlara sahip çıkmalıdırlar.  Adı belki MALATYA SPOR KURULU olacak olan bu oluşum   Yeni Malatyaspor'u ve Malatya'da sporu siyasete ve çıkar guruplarına  alet ettirmemelidir dedi.

 

Ankara Malatyalılar Federasyonu Başkanı ve Yeni Malatyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Göksu ziyaretten duyduğu menmuniyeti dile getirerek şunları söyledi ; Başkanımız Şevket Keskin Beyi Ankara'da olmamıza rağmen yakından takip ediyoruz. Kendisi Malatya'nın her ortamda sesi  olmuştur. Malatya ile ilgili gerek Malatya olsun gerek Ankara olsun her ortamda Malatya'nın sorunlarının çözülmesi konusunda elinden geleni yapmaktadır. Sayın Başkanımız Keskin geçmişte hangi Cumhurbaşkanı , Başbakan veya Bakan ziyarete gelmiş ise Malatya'nın sorunları ile ilgili mutlaka kendilerine dosya sunmuştur. Bugün Malatya'mızda yapılan bir çok hizmette Şevket Başkanımızın öncülüğü ve  imzası olmuştur. Bugün Malatya'mıza  yapılan Onkoloji hastanesinin acilen  yapılması talebini başkanımız Şevket Keskin'den duymuştum. Çok Şükür Malatya'mıza böyle bir hastanede kazandırıldı. 

Başkan Kamil Göksü , özellikle son  bir kaç aydır Yeni Malatyaspor'umuz ve Adil Gevrek Başkan üzerine kurulan kumpas ve  oyun Başkanım Şevket Keskin'in açıklaması ile bozulmuştur. Yeni Malatyaspor hepimizin takımıdır. Hiç kimsenin değildir. Bu takımın başarısında Adil Gevrek Başkanın büyük emeği vardır. Evet geçen sene Malatya Şehir olarak talihsiz bir dönem yaşadı. Başta 24 O cak'taki meydana gelen Malatya - Elazığ Depremi hemen ardından Ülkemizi ve Tüm Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs  belası. Bu kadar olumsuzlardan tabiki tüm Dünya insanları , ekenomiler , sağlık sektörü etkilendiği gibi spor camiasıda etkilendi. Ama biz Malatya şehri olarak deprem ve pandemiden dolayı çok etkilendik.  Futbolun oynanmayacağı ortamda biz çıktık aslanlar gibi oynadık. Malesef Depremin ve Pandeminin etkisi bizim topçularımızı ve camiamızı çok etkiledi ve başarısız bir sezon yaşadık.. Gelinen süreçte 5 yıldır Malatya şehrinin guru olan Yeni Malatyaspor'umuz küme düştü..  Bu kadar olumsuzluğu malesef bazı  çıkar gurupları fırsat bilip Yeni Malatyaspor ve Adil Gevrek Başkana şursuzca saldırdılar. 


Göksu ; Bu süreçte Başta tüm çıkar guruplarının oyununu bozan Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ( MESOB ) Başkanı Şevket Keskin Başkanıma ve Tüm Esnaf Camiasına ayrıca hiç bir zaman Yeni Malatyaspor'dan desteğini esirgemeyen Gerçek Malatyaspor taraftarına ve tüm Malatyalılara teşekkür ediyorum dedi.

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Şevket, Keskin, ;, Yeni, Malatyaspor'u, Asla, Kimseye, Yedirmeyiz,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı