Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 17:50 Bu haber 5479 kez okundu
 
Sağlık Bakanlığı 2000 Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak
Sağlık Bakanlığı 2000 Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuruları ve Şehir Kadro Dağılımını Açıkladı.
Ekonomi Haberi


2000 Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuruları ve Şehir Kadro Dağılımı

2000 güvenlik görevlisi alımı Sağlık Bakanlığı tarafından yapılıyor. Güvenlik görevlisi alımı şehir kadro dağılımı ve başvuru şartları verilmiştir. Başvurular sadece 30 Mart 2020 tarihi bitimine kadar yapılacaktır. 

 

Sağlık Bakanlığı 2000 Güvenlik Görevlisi Alacak!

Sağlık Bakanlığı kamu işçisi alımı başvuruları İŞKUR’da başladı. 14 bin kamu işçisi alımı kapsamında 2000 en az lise ve dengi okul mezunu güvenlik görevlisi alımı yapılacak. 

 

2000 güvenlik görevlisi alımı şehir kadro dağılımı verildi. Sağlık Bakanlığı tarafından alımı yapılacak olan güvenlik görevlisi için başvurular başlamış olup şartlar ve başvuru nasıl yapılacağını takipçilerimize derledik.

 

Güvenlik Görevlisi (Silahsız): İlgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen koruma ve güvenlik hizmetleri ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir.

 

Güvenlik görevlisi (silahsız) mesleği için en az ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak ve güvenlik kimlik kartına sahip olmak.(Silahlı güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olanlar da başvuru yapabilir).

 

Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10'uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak.

daimi-guvenlik-gorevlisi-alimi.jpg

Kamu  kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak. 18 yaşını tamamlamış olmak. İlan tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak. (26 Mart 1985 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).
Başvuru; Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden 26 Mart 2020 ile 30 Mart 2020 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak alınacaktır. Şahsen başvuru alınmayacaktır.

Kaynak:  https://www.isilanlarikariyer.com/2000-guvenlik-gorevlisi-alimi-basvurulari-ve-sehir-kadro-dagilimi-17179h.htm

Kaynak: (MHA) - Malatyahaberajans Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Sağlık, Bakanlığı, 2000, Güvenlik, Görevlisi, Alımı, Yapacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı