Haber Detayı
23 Ekim 2019 - Çarşamba 13:54 Bu haber 3334 kez okundu
 
Pınarbaşı-Gürün-Darende Yolu Yatırım Programına Alınmalı
MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu 134 km uzunluğundaki Pınarbaşı-Gürün-Darende yolunun Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2020 yatırım programın içerisine alınmalıdır.
Siyaset Haberi


“DARENDE-GÜRÜN-PINARBAŞI KARAYOLU 2020 YATIRIM PLANINA ALINMALI”

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Kara Yolları 6. Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında D-300 Karayolu üzerinde önemli bir geçiş noktası olan 134 km uzunluğundaki Pınarbaşı-Gürün-Darende yolunun Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2020 yatırım programın içerisine alınıp yolun, Pınarbaşı-Malatya yolunun yapım çalışmalarına bir an önce başlanması gerektiğini dile getirdi.

 

MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu yaptığı konuşmada;

“Ülkemizin Önemli Doğu-Batı Akslarından Biri Olan D300 Karayolu Toplam 1925 Kilometre Uzunluğunda Olup İzmir’den Başlayıp Van’a Uzanmaktadır.

 

D-300 Karayolu Üzerinde Doğunun Batıya Açılan Önemli Bir Noktasında Yer Alan Pınarbaşı-Gürün-Darende Yolu 134 Km Uzunluğundadır.

 

Yolun Fiziki Standardı Düşük Olup, Kış Aylarında Mücadelede Özellikle Ziyaret Ve Mazıkıran Mevkilerinde Yoğun Kar Yağışı Ve Tipi Nedeniyle Ulaşımda Aksamalar Meydana Gelmekte, Can Ve Mal Güvenliği Tehlikeye Düşmektedir.

 

Pınarbaşı-Malatya Yolu 2020 Yılı Yatırım Programına Alınması Karayolları 6. Bölge Müdürlüğümüz Tarafından 05/07/2019 Tarih İle Teklif Edilmiştir.

 

Proje Çalışmaları Tamamlanan Yolun Yatırım Programına Alınması Ve Yapım Çalışmalarına Başlanması; Doğu-Batı Arası Ulaşımın Aksamaması, Sürekli Geçit Verebilir Hale Gelmesi İçin Büyük Önem Arz Etmektedir.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: , Pınarbaşı-Gürün-Darende, Yolu, Yatırım, Programına, Alınmalı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı