Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 19:01 Bu haber 2433 kez okundu
 
Özpolat, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı
GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkan Vekili Hamit ÖZPOLAT, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle mesaj yayımladı.
Gündem Haberi


Genel Merkezi Adıyaman’da bulunan GAP Gazeteciler Birliği Genel Başbakan Vekili  ÖZPOLAT mesajında, 212 Sayılı Yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edildiği günden bu güne kadar ‘’ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ ’olarak kutlanmaktadır.

 

Gazetecinin evrensel değerler çerçevesinde ülkesi ve milleti için tarafsız, ilkeli, gazeteciliğin etik değerlerini önemseyen anlayışıyla, can siperane çalışan basın mensuplarının, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladığını ifade eden Özpolat, konuşmasına şöyle devam etti;

 

zor bir süreçten geçen ülkemiz, içinde bulunduğu olağan dışı gelişmelerde, halkın tarafsız ve doğru haber almasını sağlamak gibi ulvi bir görevi icra etmektedir. Meslektaşlarımın büyük zorlukları göğüsleyerek, mesleklerini icra ederken, ekonomik şartlarının yetersiz oluşu, yerel yayımcılığın içinde bulunduğu sıkıntılara rağmen basın emekçilerinin bugün hak ettikleri değer, saygı, hak ve hukuka sahip olduklarını söyleyebilmek maalesef mümkün değil. Buna rağmen bu kutsal görevi yerine getirirken Demokrasimizin güçlenmesi, toplumumuzun bilgilenmesi adına, içinde bulunduğu şartlara bakmaksızın, gecesini gündüzüne katıp, meslek ilkelerine ve haysiyetine her zaman bağlı kalarak görevlerini yerine getirmekteler.

 

GAP Gazeteciler Birliği Genel başkan Vekili  Hamit ÖZPOLAT konuşmasında, meslektaşlarımızın, her ne şartlarda olurlarsa olsunlar, her daim meslektaşlarımızın haklarının savunucusu olduk! Olmaya da devam edeceğiz. Bu vesileyle ebediyete intikal eden ve görevi başında şehit olan meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet, tüm basın emekçilerine de sağlık ve mutluluklar dileyerek 10 OCAK Çalışan gazeteciler Gününü tebrik ediyorum dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Özpolat,, 10, Ocak, Çalışan, Gazeteciler, Gününü, Kutladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı