Haber Detayı
02 Ocak 2020 - Perşembe 17:36 Bu haber 2699 kez okundu
 
Müteahhitler Talep Etti, Otopark Yönetmeliği Ertelendi
Müteahhitlere her daireye bir otopark yapma zorunluluğu getiren yönetmelik yine ertelendi. Yönetmelik 31 Mart 2020 tarihine ertelendi.
Ekonomi Haberi


Müteahhitler Talep Etti, Otopark Yönetmeliği Ertelendi!...

Müteahhitlere her daireye bir otopark yapma zorunluluğu getiren yönetmelik yine ertelendi.

 

31 Aralık 2019 tarihli Resmi Gazete mükerrer sayısı ile yayımlanan Otopark Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik resmen yürürlüğe girdi.

 

MİM-DER Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneğimizin de bağlı bulunduğu İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanımız Sayın Tahir Tellioğlu tarafından yapılan açıklamada 01 Ocak’ta yürürlüğe girecek olan "Otopark Yönetmeliği" İMKON’a bağlı Derneklerimizin çağrısı üzerine, Konfederasyonumuzun Yönetmeliği erteleme müracaatını uygun gören Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 31 Mart 2020 tarihine ertelenmek üzere Külliye’ye gönderilmiştir" diyerek yönetmeliğin erteleneceğini duyurmuştu. Bununla birlikte 01 Ocak 2020 Otopark Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 31 Aralık 2019 tarihli Resmi Gazete'nin 5. Mükerrer Sayısı ile yürütmeye girdi.

 

Yeni yönetmelik kapsamında müteahhitlere büyük mali yük getireceği iddiası ile eleştirilen her daireye zorunlu bir otopark yapılması mecburiyeti yine ertelenmiş oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından: "Otopark Yönetmenliğinde" Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmenlik

MADDE 1 – 22/2/2018 tarihli ve 30340 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Otopark Yönetmeliğinin geçici 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan “31/12/2019” ibaresi “31/3/2020” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür.

 

Söz konusu yönetmelikte yer alan 1. madde kapsamında her daireye zorunlu otopark yönetmeliği 31 Mart 2020 tarihine ertelenmiş oldu.

 

 

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Müteahhitler, Talep, Etti,, Otopark, Yönetmeliği, Ertelendi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı