Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 00:40 Bu haber 2304 kez okundu
 
MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı Görevine Başladı
MHP Malatya İl Başkanlığı Görevine Atanan Mesut Samanlı MHP Malatya Milletvekil Mehmet Fendoğlu'nun Elinden Yetki Belgesini Alarak Resmi Olarak Görevine Başladı.
Siyaset Haberi


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya il teşkilatında yapılan görev değişiminden sonra il başkanlığı görevi Mesut Samanlı’ya, Battalgazi İlçe Başkanlığı da İlhan İlhan’a törenle verildi.

 

MHP Malatya il Başkanı Bülent Avşar’ın görevi bırakmasıyla yerine getirilen Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı'ya ve Battalgazi İlçe Başkanlığına atanan İlhan İlhan’a, parti genel merkezinin görevlendirme yazısı parti il binasında Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu tarafından verildi.

 

 Toplantıda konuşan Malatya MHP Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, ”MHP Genel Başkanımızın emriyle MHP Malatya İl Başkanlığına, teşkilatta uzun yıllar görev yapmış, şimdi ise genel merkezin taktiriyle bu makama Battalgazi İlçe Başkanımız Mesut Samanlı'yı atamıştır. Bundan önceki il başkanımız bir çok başarılı görev yaptı. Kendi iradesiyle, görevini bıraktığını ifade etti. Bizim için sürpriz oldu. Burası bir bayrak yarışıdır. Bir değerli ülküdaşım bırakmıştır, bir değerli ülküdaşım nasip olmuştur. Genel merkezimizin talimatıyla da bu göreve gelmiştir. Çıktığı bu yolda Allah utandırmasın. Bizi ve davamızı muzaffer eylesin. Başarlı olacağına yürekten inanıyorum. 18 ay birlikte çalışmalarımız çok iyi geçti” ifadelerini kullandı.

 

MHP İl Başkanı Mesut Samanlı da yaptığı konuşmada, Sayın Vekilim, çok kıymetli dava arkadaşlarım, hemşehrilerim ve değerli Malatya kamuoyu; Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan yardımcımız Sayın Edip Semih Yalçın beyin önerileri ve Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyin olurları ile Malatya İl Başkanlığına Atanmış bulunuyorum.Zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde mücadelenin sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasi alanda verilmesi gerektiği aşikardır.Biz de yolumuza bu anlayış ile devam edeceğiz.Ve inanıyoruz ki Malatya’yı bugüne kadar görmediği bir enerji ve siyaset anlayışı ile tanıştıracağız. Bizler MHP Malatya İl Başkanlığı olarak bugün burada yeni bir çoban ateşi yakıyoruz. İnanıyoruz ki, yanan bu çoban ateşi gelecekte kısa bir süre içerisinde tüm Malatya’yı aydınlatacak güce kavuşacaktır. Mevzu bahis vatan olduğunda bizler en ön safta yer alırız. Türk milletini bekası tehdit ediliyorsa, bizler canımızdan geçeriz. Bizler şerefli bir bayrağın taşıyıcısı, kutlu bir davanın bekçileriyiz. Bu duygu yoğunluğu içerisinde şunu ifade etmek isterim ki ; inanıyorum ki MHP’yi daha iyi noktalara taşıyacak azim ve kararlılığa sahibiz. Bundan sonra aldığımız her nefes de gücümüz yettiği oranda davamızın hizmetinde olacağız. Mevki ve makam gözetmeksizin yerimiz, yanımız, yolumuz, MHP’nin lideri Sayın Devlet Bahçeli Beyin yanıdır. Genel başkanımızın emrinde yeni oluşacak Malatya İL Teşkilatımızla bu davanın sadece hizmetine  talip olacağız. Demokrasiyi güçlendirmek, seçimlerde MHP’yi en iyi şekilde temsil etmek adına her türlü gayret ve çabayı göstereceğiz. Genel Başkanımızın yapmış olduğu çağrıyı buradan bir kez daha üstüne basarak söylemek isterim ki; her hangi bir nedenden partimize kızmış, küsmüş başka partilere gitmiş ama gönlü MHP ile atan tüm abilerimi, kardeşlerimi partimizin çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. Ülkücünün yeri yuvası Milliyetçi Hareket Partisidir. Yaptığı çalışmalardan dolayı Sayın  Bülent Avşar Başkanıma ve kıymetli yönetimine teşekkür ediyoruz. Hepinizi saygı ile selamlar, Allah'a emanet ederim. Ne Mutlu Türk’üm diyene 

İŞTE YENİ MHP MALATYA İL YÖNETİM LİSTESİ

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: MHP, Malatya, İl, Başkanı, Mesut, Samanlı, Görevine, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı