Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 14:21 Bu haber 2026 kez okundu
 
MHP'li Samanlı ; İnşallah İhtiyaç Sahibi Öğrenci Bırakmayacağız
MHP Battalgazi İlçe Başkan Mesut Samanlı , Şimdiye Kadar 1071 öğrencimize 7497 parça kırtasiye yardımlarımızı ulaştırdık dedi.
Eğitim Haberi


 MHP Battalgazi İlçe Başkan Mesut Samanlı ,  ''Her kalem bir umut olur. Her umut bir çocuğu kurtarır.'' adı proje kapsamında Şimdiye Kadar 1071 öğrencimize 7497 parça kırtasiye yardımlarımızı ulaştırdık dedi.

Başkan Mesut Samanlı MHP Battalgazi İlçe Teşkilatı olarak ; Yaklaşık on beş gün önce başlattığımız ''Her kalem bir umut olur. Her umut bir çocuğu kurtarır.'' adı altında başlattığımız ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kırtasiye yardımı kampanyamızdan bugüne kadar Yeşilyurt ilçemizde bulunan Melekbaba Semt Konağında, Suluköy’de  iki okulda Yeşiltepe’de üç okul, Çarmuzu'da iki okul Mahmudu'da bir okul Battalgazi ilçemizde Hatunsuyu’nda iki okul, hasırcıda bir okul ve merkezde bir okul olmak üzere toplamda on üç okulumuza 1071 öğrencimize 7497 parça kırtasiye yardımlarımızı ulaştırdık. Bu doğrultuda kampanyamıza duyarsız kalmayıp bizlere ulaşan yurt içinde ve yurt dışında tüm vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Bu kampanya bize bir kez daha şunu göstermiştir ‘ki  biz millet olarak ekonomik durumumuz çok iyi olmasa da bizden daha kötü durumda birileri vardır deyip inandığımız güvendiğimiz kampanyalara hep destek olmuşuzdur. Bu davranış bize geleceğe umutlu bakmamız için bir ışık olmuştur. Geçtiğimiz ayda  bizlere Anadolu’nun kapılarını açan  1071' de Sultan Alparslan ile doğu roma imparatorluğu arasında geçen sayısal olarak Alparslan’ın ordusunun çok az sayıda olmasına rağmen Allah’ın yardımı ile büyük bir zafere imza attığımız Malazgirt zaferini yıl dönümünü kutladık. Kampanyamızda 1071 öğrencimize ulaşmamız  tabi ki tesadüf değildir. Hem bu zaferi anmak hem de daha nice Alparslan yürekli yiğitlerin yetişmesine vesile olmak için bu rakamı hedef aldık. Tekrardan belirtmem gerekir ki cebindeki son parasını kampanyamıza bağışlayan kardeşlerimiz ‘den tutun ‘da  tüm emeği geçenlere yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ederim. sözlerime şu hadisi şerifle son vermek istiyorum ; Hz. Ayşe anamızdan rivayet olunur ki Peygamber efendimiz S.A.V şöyle buyurmuşlardır ; Cennette büyük bir köşk vardır. İsmi Darülferahtır. (sevinç köşkü) buraya ancak çocukları sevindirenler girer.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: MHP'li, Samanlı, ;, , İnşallah, İhtiyaç, Sahibi, Öğrenci, Bırakmayacağız,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı