Haber Detayı
06 Haziran 2020 - Cumartesi 15:31 Bu haber 4163 kez okundu
 
Mevsimlik Çiçekler Malatya'nın Görüntüsünü Değiştirdi
Malatya'da parklar başta olmak üzere, kavşak, refüj ve yeşil alanlarda 150 bin adet 4 farklı tür 6 çeşit renkte mevsimlik çiçek dikimi çalışmalarına başlandı.
Gündem Haberi


MALATYA RENGÂRENK GÖRÜNTÜYE BÜRÜNÜYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin 54 farklı noktasında 150 bin adet, Kadife, Vinca, Petunya, Aslanağzı türünde çiçek toprakla buluşturuluyor.

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi her mevsim Malatya’yı rengârenk bir görüntüye kavuşturmak ve görsel anlamda daha güzel bir Malatya oluşturmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından, güz dönemi fidan dikimi ve budama çalışmalarının ardından, havaların ısınması ile birlikte yaz dönemi çiçek dikim çalışmalarına başlandı.

 

Yapılan çalışmalar kapsamında parklar başta olmak üzere, kavşak, refüj ve yeşil alanlarda 150 bin adet 4 farklı tür 6 çeşit renkte mevsimlik çiçek dikimi çalışmalarına başlandı.

 

Çiçeklerin toprakla buluşması sonrası Malatya rengarenk bir görüntüye kavuşuyor.

 

Çalışmalar kapsamında Malatya’nın 54 farklı noktasında toplamda 13 bin 265 metrekarelik alanda dikim çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Mevsimlik, Çiçekler, Malatya'nın, Görüntüsünü, Değiştirdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı