Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 17:19 Bu haber 4269 kez okundu
 
Memiş “PolenCAD Ülkemizin Gururu Olmuştur”
Türkiyenin ilk ve tek yazılım programı olan PolenCad Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarında katılımcılardan tam not aldı.
Teknoloji Haberi


TÜRKİYENİN İLK VE TEK CAD SİSTEMİ “POLENCAD” ÇUKUROVA TEKSTİL VE HAZIR GİYİM FUARININ GÖZDESİ OLDU


Bölgede ilk kez gerçekleştirilen Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı hem yurt içinden hem de yurt dışından büyük ilgi gördü. Türkiye’nin her noktasından sektör ilgililerini ağırlayan Fuar, 34 ülkeden 250 kişilik ticari alım heyetini de sektörün dev üreticileri ile buluşturdu. Kadın giyimden erkek giyime, çocuk giyimden kumaşa kadar her çeşitten ürüne tek seferde ulaşma imkânına sahip olunan Fuarda stilist ve modelist eğitmeni Mahmut Memişin sektöre kazandırmış olduğu Türkiyenin ilk ve tek yazılım programı olan PolenCad katılımcılardan tam not aldı.

 

 5 gün süren Fuar’da 5 milyon dolarlık ihracata imza atılırken 15-20 milyon dolarlık bağlantı yapıldı. 


 5 günde 10 bin 456 sektör profesyonelini ağırlayan Fuara, Türkiye’nin her yerinden ziyaretçiler gelirken önemli markaların satın almacıları da katıldı. Fuarın ilk yıla göre oldukça etkili ve nitelikli olduğunu belirten sektör temsilcileri, yurt dışındaki fuarlarda bile bu niteliği bulamadıklarının altını çizdi. 


Fuarın İlgi odağı haline gelen Türkiye’nin ilk ve tek CAD sistemi, PolenCAD yazılım programı katılımcılardan tam not alırken, programın mimarı aynı zamanda stilist ve modelist eğitmeni Mahmut Memiş “Standımıza yurt içi katılımcılarının da ilgisi bizi mutlu etti ,lakin yurt dışından gelen diğer konuklarımız ilgisi Ülkemiz adına bizleri gururlandırmıştır” dedi.


Memiş “PolenCAD Ülkemizin Gururu Olmuştur”
Bölgede ilk kez gerçekleştirilen bu fuara PolenCAD Ailesi olarak bizlerde katıldık. Bu Fuar ihracat açısından başta Ülkemiz için sonra Çukurova bölgesi ve bizim içinde çok önemliydi. Fuara katılan bir çok firmaya göre bizim bir ayrıcalığımız vardı. Oda Türkiyenin ilk ve tek yerli CAD sistemi Programı olmamızdı. Evet, bizler yurt içinde katıldığımız yerlerde PolenCad’i temsil ediyoruz ama Ülkemizin ilk ve tek yazılım programı olmamız hasebiyle de yabancı ülkelerin bulunduğu pazarlarda biz ülkemizi temsil etmekteyiz.


Standımızda Edirne’den Karsa ülkemizin yedi bölgesinden sektörün liderlerinin yanı sıra 34 ülkeden ziyaretçiler ağırladık. Tabiî ki 5 günlük zaman diliminde binlerce misafiri standımızda ağırlamak ve iş anlaşmaları yapmak firmamız ve ülkemiz için çok önemliydi. Çok kısa zamanda yurt dışına distributionlükler vermek üzere bir takım yurt dışı seyahatlerimiz ve yurt dışından ağırlayacağımız misafirlerimiz olacaktır.


Ben buradan bu organizasyonun baş mimarları TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. ve Adana Hazır Giyim Platformunun değerli yöneticilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.


34 Ülkeden Profesyonel Ziyaretçi
 5 gün boyunca Fuarı, Amerikan Samoa, İngiltere, Amerika, İtalya, Almanya, Fransa, İspanya, Yunanistan, Gürcistan, Azerbaycan, Hollanda, Hırvatistan, Kosova, Polonya, Irak, Filistin, Ürdün, Mısır, Libya, Sudan, Fas, İsrail, Tunus, Lübnan, Cezayir, Avusturya, Brezilya, KKTC, Moldova, Umman, Slovenya,Yemen,  Suriye ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden 250 kişilik ticari alım heyeti ağırlandı. Katılımcı firmalar talep ettikleri ziyaretçiler ile özel olarak hazırlanan görüşme alanlarında B2B görüşmeler yaparak önemli iş bağlantılarına imza attı. Bölge tekstil ve hazır giyim sektörünün şaha kalktığı Fuar, büyük beğeni ile sona erdi.
 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Memiş, “PolenCAD, Ülkemizin, Gururu, Olmuştur”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı