Haber Detayı
05 Ekim 2019 - Cumartesi 12:16 Bu haber 1225 kez okundu
 
Malatya İl Jandarma, Dünya Çocuk Günü'nü Kutladı
Dünya Çocuk Günü kutlamaları kapsamında; Darende Balaban Karabayır Şehit Hamit KOÇHAN İlkokulu Öğrencileri Malatya İl Jandarma Komutanlığınca Misafir Edildi.
Yaşam Haberi


Malatya İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen Dünya Çocuk Günü kutlamaları faaliyeti kapsamında; Darende'li 25 Öğrenci  İl Jandarma Komutanlığında misafir edildi.

 

Malatya İl Jandarma Komutanlığı Çocuk ve Kadın Kısım Amirliği koordinesinde Dünya Çocuk Günü kutlamaları kapsamında; Darende Balaban Karabayır Şehit Hamit KOÇHAN İlkokulu öğrencilerine (25 öğrenci) yönelik Tabiat Parkı Hayvanat Bahçesi Gezisi ve Malatya Parkta Sinema film izlenim faaliyeti düzenledi.

 

Jandarma personeliyle birlikte İl Jandarma Komutanlığını gezen öğrenciler, Jandarma köpeklerinin de kendilerine özel hazırlanan gösterilerini izledi. İl Jandarma Komutanlığı gezisi bitiminde öğrencilere Tabiat Parkı Hayvanat Bahçesi gezdirilerek hayvanlar hakkında bilgi verildi. Daha önce televizyondan gördükleri hayvanları canlı olarak ilk defa gördüklerini söyleyen çocuklar büyük bir mutluluk yaşadılar. Hayvanat Bahçesi gezisi bitiminde öğrencilere Malatya Park Alışveriş Merkezi gezdirilerek bol bol anı fotoğrafı çektirildi. Öğrencilerle birlikte “Kral Şakir” filmi izlendi. Faaliyete öğrencilerle birlikte katılım sağlayan öğretmenler “Öğrencilerimiz için unutulmaz ve son derece özel bir gün oldu. Hayatlarında ilk kez sinema filmi izleyen öğrencilerimiz var aralarında, hayvanat bahçesini, alışveriş merkezini gezdiler ve Jandarma personeli ile zaman geçirmekten büyük keyif aldılar. Jandarma personelinin sıcak ve samimi davranışları öğrencilerimizin Jandarmaya olan sevgisini daha da pekiştirdi. Bu günü 60-70 yaşlarına geldiklerinde bile net bir şekilde hatırlayacaklarını ve hiçbir şekilde unutmayacaklarını düşünüyorum” diyerek memnuniyetini dile getirdiler..

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya, İl, Jandarma,, Dünya, Çocuk, Günü'nü, Kutladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı