Haber Detayı
23 Temmuz 2020 - Perşembe 21:35 Bu haber 4085 kez okundu
 
Malatya Hayvan Pazarında Salgın Önlemleri Alındı
Malatya Canlı Hayvan Pazarında Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı. Pazar'da covid-19 tedbirleri alındı.
Gündem Haberi


HAYVAN PAZARI KURBAN BAYRAMINA HAZIR

Malatya Büyükşehir Belediyesi yaklaşan kurban bayramı nedeniyle Canlı Hayvan Pazarında hazırlıklar yapıp, covid-19 tedbirleri aldı.

 

Covid-19 Salgını nedeniyle uzun bir süredir hizmete kapalı olan Hayvan Pazarında bazı düzenlemeler yapan Büyükşehir Belediyesi, Pazar içerisinde ibadethane yapıp, tuvalet ve lavaboları yeniledi.

 

Kurban için pazara gelecek vatandaşların sağlıklı koşullarda alış-veriş yapabilmeleri için Pazar içinde ve dışında her türlü önlemi alan Büyükşehir Belediyesi, Pazar içine giren bütün araçları dezenfekte ediyor. Kapı girişlerinde ziyaretçilerin ateşleri ölçülüyor. Maskesiz ziyaretçi kabul edilmiyor.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Esenlik Genel Müdürü Ata Ünlü, vatandaşların hayvan pazarında rahatça gezip alış-veriş yapabilmeleri için her türlü önlemi aldıklarını söyledi.

 

Geleneksel pazarlık usulleri yasak

Hayvan Pazarındaki tüm eksiklikleri ortadan kaldırdıklarını ifade eden Ünlü, “Canlı Hayvan Pazarımız hizmet vermeye hazır. Hayvan satış yerlerimiz, kesimhanelerimiz tam kapasite çalışıyor. Hijyen kurallarını harfi harfine yerine getiriyoruz. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı içerisinde kurban alış-verişlerini yapabilirler. Pazarlıkların sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde yapılabilmesi için uyarılarda bulunuyoruz. Geleneksel pazarlık usuller yasak. Maskesiz hiç kimsenin girmesine izin vermiyoruz. Gelen araçlar dezenfekte ediliyor. Kesimhanelerimizde de sosyal mesafe kurallarına uygun hareket ediyoruz. Sabah-akşam ilaçlama yapıyoruz. Bütün hazırlıklarımızı yaptık” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya, Hayvan, Pazarında, Salgın, Önlemleri, Alındı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı