Haber Detayı
27 Aralık 2019 - Cuma 17:05 Bu haber 3479 kez okundu
 
Malatya'da “Genç Çiftçiler Projesi” Ödül Töreni Düzenlendi
Malatya Tarım Orman İl Müdürlüğü tarafından ‘Genç Çiftçiler Projesi’ ödül töreni Gedik Kültür Merkezinde yapıldı.
Gündem Haberi


Malatya’nın farklı bölgelerinde çiftçilik yaparak tarımsal kalkınmaya katkı sağlayan girişimci kadın çiftçileri desteklemek amacıyla düzenlenen ödül törenine; Vali Aydın Baruş, Ak Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ve Bülent Tüfenkçi, Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder,  İl Tarım Müdürü Tahir Macit, Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Salmaz, İlçe Tarım Müdürlüğü Yetkilileri ile çiftçiler katıldı.

 

Tarımsal Hizmet Müdürlüğümüzü kurduktan sonra çiftçilerimize sınırsız destek verdiklerini ifade eden Mehmet Çınar; “Özellikle projeden yararlanıp tarımsal kalkınmaya destekte bulunan kadın girişimcileri ayrıca kutluyorum.” dedi.

 

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise, “Özellikle tarımdan uzaklaşan gençliği tekrardan tarımla buluşturmak adına yapılan bu projeyi takdirle karşılıyorum dedi.

 

Malatya Milletvekili Öznur Çalık, kadınlara pozitif ayrımcılık yapan Tarım ve Orman Bakanlığına teşekkürlerini sunarken, “Kadın girişimcilerimizi yaptıkları hizmetlerden dolayı canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

 

Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, “Üretenin yanında olduk, Türkiye’nin üretimle kazanacağını bildik ve bu noktada bütün politikalarımızı özellikle tarımın kalkınması için, çiftçimizin kalkınması noktasında gayret gösterdik” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Konuşmaların ardından söz alan Vali Aydın Baruş; “Bilindiği üzere Hükümetimiz çiftçimize ve tarımımıza sonuna kadar destek veriyor, yeter ki biz yararlanmasını bilelim. Bu çiftçi destekleri o kadar çok alana yayıldı ki gerçekten ‘ben tarım yapmak istiyorum’ diyen genç çiftçilerimiz alacakları yardımlarla başarıyla başlatıp daha büyütme yönüne gidebilirler. Tarım ve Orman Bakanlığımızın uygulamış olduğu ‘Genç Çiftçi Projesi’ gerçekten Türkiye çapında başarıya ulaşmıştır. İlimizde bu anlamda başarılı örnekleri vardır. Bu anlamda desteklerinden dolayı öncelikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Tarım ve Orman Bakanlığımıza şükranlarımı sunuyorum. İlimizde 605 genç çiftçimiz bu projeden yararlandı, bunun 363’ü kadın çiftçimizdir, bu gurur duyulacak bir tablodur. Tüm kadın çiftçilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Genç Çiftçi Projesi’nden yararlanan kadın girişimcilere teşekkür plâketlerinin yanı sıra çeşitli ödüller takdim edildi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya'da, “Genç, Çiftçiler, Projesi”, Ödül, Töreni, Düzenlendi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı