Haber Detayı
30 Aralık 2019 - Pazartesi 20:25 Bu haber 3571 kez okundu
 
Malatya'da 200 Mahalle Yolu Yeniden Ulaşıma Açıldı
Malatya'da kar yağışı nedeniyle kapanan 200 kırsal mahalle yolu yeniden ulaşıma açıldı.
Gündem Haberi


Büyükşehir Belediyesi kapanan mahalle yollarını gün içerisinde 3-4 defa açmak zorunda kalıyor. Grup yollarında trafiğin aksadığı bölgelerde ekstra önlemler alan Büyükşehir Belediyesi bu yollarda buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları da yapıyor.

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi ilçelerde ve yüksek kesimlerde yağan karla ilgili mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Kent merkezinde etkisini htirmeyen fakat ilçelerde ve yüksek kesimlerde etkisini iyiden iyiye htiren kar yağışına karşın Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin sürdürdüğü kar küreme, temizleme ve tuzlama çalışmaları 24 saat aralıksız yapılıyor.

 

Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler hafta sonundan bu yana kapanan 200’e yakın mahalle yolunu ulaşıma açtı. Büyükşehir Belediyesi kapanan mahalle yollarını gün içerisinde 3-4 defa açmak zorunda kalıyor. 28 mahalle yolunu ulaşıma açma çalışmaları ise aralıksız sürüyor. Grup yollarında trafiğin aksadığı bölgelerde ekstra önlemler alan Büyükşehir Belediyesi bu yollarda buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları da yapıyor.

 

Hasta çağrıları ile yolda kalmış vatandaşların çağrılarına da anında müdahale eden Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, hiç kimseyi mağdur etmiyor. Kar yağışı en çok Pütürge, Akçadağ, Arapgir, Doğanyol ve Hekimhan ilçelerinde etkili oluyor.

 

Çığ tehlikesinin bulunduğu grup yollarında vatandaşları uyaran ekipler bu bölgelerde kar küreme çalışmalarını sık sık yapıyor.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Malatya'da, 200, Mahalle, Yolu, Yeniden, Ulaşıma, Açıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı