Haber Detayı
27 Aralık 2019 - Cuma 17:27 Bu haber 3811 kez okundu
 
MAFSAD Kayseri'de Fotoğraf Sergisi Açtı
Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD tarafından Kayseri'de “Doğa Bize Kalsın” temalı fotoğraf sergisi açıldı.
Gündem Haberi


KAYSERİ, MAFSAD’IN SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Yerel STK’lar Hibe Programı kapsamında Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığınca desteklenen ve Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD tarafından yürütülen Come and Join Us/Gel Katıl Bize projesi çerçevesinde Kayseri Atatürk Evi Cumhuriyet Sanat Galerisinde “Doğa Bize Kalsın” temalı fotoğraf sergisi açıldı.

 

Yerel kolaylaştırıcılığını Kayseri Sureti Alem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nin yaptığı sergide fotoğraf eğitimi alan gençlerin ve MAFSAD üyelerinin proje kapsamında çekmiş oldukları fotoğraflar yer aldı. İnsanın doğada yarattığı tahribatı ve suyun önemini anlatan bu anlamlı sergi 25-27 Aralık 2019 tarihleri arasında 3 gün boyunca oldukça kalabalık bir ziyaretçi kitlesi tarafından izlendi.

 

MAFSAD Yönetim Kurulu Başkanı İnan Orhan yaptığı açıklamada proje kapsamında çekilen bu fotoğrafların farkındalık yaratmak adına birçok ilde sergilendiğini ve toplamda 10 ilde sergileyeceklerini, Kayseri’deki sergi için destek olan Kayseri Valiliğine, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerine, yerel kolaylaştırıcılık görevini gönüllü olarak üstlenen Kayseri Sureti Alem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yusuf Kartal’a ve ekibine çok teşekkür etti.

 

Kayseri Sureti Alem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kartal da sergi ile ilgili değerlendirmesinde böyle bir serginin Kayseri’de yapılması ve bu sergiye ev sahipliği yapmalarının kendileri için bir onur olduğunu ifade ederek bu önemli projenin hayata geçirilmesini sağlayan Avrupa Birliği Başkanlığına ve MAFSAD’a çok teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: MAFSAD, Kayseri'de, Fotoğraf, Sergisi, Açtı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı