Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 14:09 Bu haber 1201 kez okundu
 
MAFSAD Elazığ Fırat Üniversitesinde Fotoğraf Sergisi Açtı
Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD Elazığ Fırat Üniversitesinde, “Doğa Bize Kalsın” temalı fotoğraf sergisi açtı.
Gündem Haberi


FIRAT ÜNİVERSİTESİ FOTOĞRAF SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Avrupa Birliğinin destekleriyle Yerel STK’lar Hibe Programı kapsamında finanse edilen ve Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD tarafından yürütülen Come and Join Us/Gel Katıl Bize projesi çerçevesinde Elazığ Fırat Üniversitesinde, 5-8 Kasım 2019 tarihleri arasında, “Doğa Bize Kalsın” temalı fotoğraf sergisi açıldı.

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu-TFSF tarafından da desteklenen proje kapsamında fotoğraf eğitimleri, geziler, sergiler, fotoğraf çalıştayı, yurt dışı yurt içi çalışma ziyaretleri, fotoğraf sunum söyleşileri ve okullarda doğa ve suyla ilgili bilinçlendirme faaliyetleri gibi birçok etkinlik gerçekleştiriliyor.

 

MAFSAD Başkan yardımcısı Yılmaz Konuk yaptığı açıklamada proje kapsamında ilgi çeken önemli faaliyetlerin başında fotoğraf eğitimlerinin geldiğini, düzenledikleri bu eğitimlere liseli ve üniversiteli öğrencilerin katıldığını, eğitimlerinin ardından bu öğrencilerin ve MAFSAD üyelerinin çektiği fotoğraflardan oluşan 40 fotoğraflık bir sergi hazırladıklarını söyledi. Dernek Başkan Yardımcısı Yılmaz Konuk sergiye fotoğraflarıyla destek veren herkese teşekkür etti.

 

MAFSAD Başkanı İnan Orhan Gel Katıl Bize adlı proje kapsamında açtıkları sergi için desteklerini esirgemeyen Fırat Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ali Nihat Ulukent’e ve sergiye ev sahipliği yapan Fırat Üniversitesi yetkililerine teşekkür etti. Fotoğrafların, Elazığ’la birlikte 10 ilde daha sergileneceğini söyleyen Orhan, bu fotoğraflarla, insanın doğa üzerinde yarattığı tahribatı anlatmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: MAFSAD, , Elazığ, Fırat, Üniversitesinde, Fotoğraf, Sergisi, Açtı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı