Haber Detayı
28 Aralık 2019 - Cumartesi 18:10 Bu haber 3421 kez okundu
 
MAFED ; Malatya 2020 Turizm Çalıştayı İçin Kolları Sıvadı
MAFED Heyeti MALATYA 2020 Turizm Çalıştayı Projesinin detaylarını anlatmak ve bilgilendirmek üzere konunun paydaşlarını tek tek ziyaret ederek İstişarede bulundu.
Gündem Haberi


Malatya Turizm Çalıştayı Düzenlenecek

Malatya’da  Turizm Canlandırılması İçin  ( MAFED ) Ankara Malatya Dernekler Federasyonu Hazırladığı Projenin Detaylarını Anlatmak İçin Malatya’ya Geldi. 

 

MAFED  Heyeti MALATYA 2020 Turizm Çalıştayı Projesinin detaylarını anlatmak ve bilgilendirmek üzere konunun paydaşlarını tek tek ziyaret ederek İstişarede bulundu.

MAFED Başkanı Kamil Göksu ve MAFED Genel Sekreteri Mustafa Namık Güzeler ,  MASTÖB Malatya Şube Başkan Yardımcısı Hidayet Özpolat ve Veysel Ser ile  beraber İlk önce   Malatya Valisi Aydın Baruş’ u makamında ziyaret ederek proje kapsamında bilgi verdi.. Malatya Valisi Aydın Baruş ,  MAFED Ankara Malatya Dernekler Federasyonunun hazırlamış olduğu projenin gerçekleşmesi için Malatya Valiliği , Malatya Büyükşehir Belediyesi , Battalgazi Belediyesi , Yeşilyurt Belediyesi , Malatya Kültür ve Turizm İl Müdürü , Fırat Kalkınma Ajansı  gibi kurumlarla ortak paydaş olup  böyle bir Çalıştay’ın yapılması için gereken desteğin verileceğini söyledi.

Malatya Valisi Aydın Baruş  , Malatya Bölgenin cazibe merkezi durumundadır. Nasıl ki Şanlıurfa Göbeklitepe ile çok ciddi Turizm potansiyeli yakalamışsa , Malatya’da Aslantepe’si , Nemrut’u , Kalyonları ve Battalgazi'de bulunan tarihi zenginlikleriyle Turizm Bölgesi olması gereklidir. Bunun için  Malatya'nın altyapısının yeterli olduğunu sadece Malatya olarak bu Çalıştaya destek verilmesi gerektiğini söyledi.

 

Daha sonra Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Çolak ziyaret edildi ve MALATYA 2020 Turizm Çalıştayı hakkında bilgi verildi. Mehmet Çolak  birlikte çalışmalar yapabileceklerini proje kapsamında her türlü katkıyı sunacaklarını söyleyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

MAFED heyeti Malatya Kültür ve Turizm İl Müdürü Çetin Şişman’ı ziyaret ederek proje hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. İl Müdürü Çetin Şişman Turizm Çalıştayı projesi kapsamında her türlü katkıyı sunacaklarını dile getirdi.

Heyet Buradan Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut ziyaret etti.. Rektör Aysun Bay Karabulut ta yaptığı konuşmada Ankara Malatya Dernekler federasyonumuzun yaptığı projeye ellerinden gelen desteği vereceklerini hatta Turizm Otelcilik Yüksekokulu bölümü öğretim üyelerinden istenilen katkıyı sunacaklarını söyledi.

MAFED heyeti Malatya Gazeteciler cemiyeti başkanı Vahap Güner ve cemiyet başkan yardımcısı Hüseyin Karaaslan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak , proje kapsamında açıklamalarda bulunmuşlardır. Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanlığı Ziyaret edilip Fevzi çiçek’e başarılar dilendi.

Malatya Ticaret sanayi odası Genel Sekreteri Remzi Yaşar Ziyaret edildi proje kapsamında bilgi alışverişinde bulunuldu .Remzi Yaşar da Ticaret odası olarak MAFED le her türlü iş birliğine hazırız dedi.

MALATYA 2020 Turizm Çalıştayı projesinin gerçekleşmesi halinde Projenin paydaşlarından olacak Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ziyaret eden MAFED Heyeti  ve Başkan Kamil Göksu  Çalıştay hakkında bilgi vererek , Başta Malatya Valiliği olmak üzere  projeyi ortak yürütecek paydaşlar ile görüşüldüğünü gerekli istişarelerin yapıldığını , Valimiz  Aydın Baruş’un özellikle Fırat Kalkınma Ajansı ile ortak hareket edilerek bu projenin bir an önce hayata geçirilmesi noktasında alt yapı çalışmasının   hızlandırılması gerekliliğini vurguladı.

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ise  MALATYA 2020 Turizm Çalıştayının çok anlamlı ve gerekliliğini dile getirerek bir Sivil Toplum Örgütü’nün böyle bir Projeyi gündeme getirmesi bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Bizler seve seve bu projeye paydaş olup destek vereceğiz. Malatya’nın Turizm Potansiyel haritasını biz çok iyi biliyoruz. Bunun için böyle bir projede ekibimizle yer almak bizleri memnun etti.  İnşallah Ankara Malatya Dernekler Federasyonu  ile birlikte bu Çalıştayı en kısa zamanda hayata geçireceğiz dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: MAFED, ;, , Malatya, 2020, Turizm, Çalıştayı, İçin, Kolları, Sıvadı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı