Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 10:22 Bu haber 5345 kez okundu
 
Küme Düşme Kaldırılacak. Lig 22 Takımla Oynanacak
A Spor yorumcusu Taner Karaman, 2019 - 2020 Sezonunda Küme Düşme Kaldırılabilir , Lig'ler 21 Veya 22 Takımla Oynanması İhtimali Çok Yüksek Dedi.
Spor Haberi


"Süper Lig'de yeni sezon 22 takımla oynanabilir"


A Spor yorumcusu Taner Karaman, Son Sayfa programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Karaman, "Yeni sezon 21 Veya  22 takımla oynanabilir. Böyle bir formül düşünülüyor." dedi.

 

Taner Karaman, Süper Lig'de yer alan 7 kulüp daha Pandemiden dolayı iptal edilen ligler oynanmadan  Lig'lerin iptali için Federasyona başvuruda bulunmuştu. Ayrıca şimdi  1. Lig'de kikulüplerin tamamı br bildiri yayınlıyarak lig'de küme düşmenin kaldırılmasını talep ettiler.  Ayrıca Yayıncı kuruluşta TFF'ye Küme Düşmenin kaldırılması ve  gelecek sezon yani 2020 - 2021 sezonunda liglerin 22 takımla oynanması yönünde baskı yaptığınıda biliyoruz.. Çünkü yayıncı kuruluş bu yıl Türkiye Yayın Haklarından ciddi zarar etti. Hatta yayıncı kuruluşun Türkiye'den çekilme isteği var.. Bu yüzden Süper Lig ve Diğer ligleri yayınlıyan yayıncı kuruluş   takım sayılarının artması ile maç yayın sayılarının artacağı ve bu yüzden ciddi anlamda federasyona baskı yaptığı biliniyor..

 

vidoe'yu izlemek için lingi tıklayın

https://www.aspor.com.tr/webtv/superlig/super-ligde-yeni-sezon-22-takimla-oynanabilir

Kaynak: (MHA) - Malatyahaberajans Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Küme, Düşme, Kaldırılacak., Lig, , 22, Takımla, Oynanacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı