Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 23:18 Bu haber 3089 kez okundu
 
Kuluncak'ta 2.600 Dekar Tarım Arazisi Sulanacak
MASKİ Genel Müdürlüğü son olarak Kuluncak İlçesi Kaynarca Mahallesine açık sistem sulama kanalı inşa ediyor. Proje bittiğinde 2 bin 600 dekar tarım arazisi sulanacak.
Ekonomi Haberi


SULAMA KANALLARI KULUNCAK İLÇESİNDE 2 BİN 600 DEKAR TARIM ARAZİSİNE HAYAT VERECEK

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü DAP ile ortak yürütülen projeler kapsamında Kuluncak İlçesi Kaynarca Mahallesine açık sistem sulama kanalı inşa ediyor.

 

Sulama yapılamayan tarım arazilerinin suya kavuşması ve tarıma elverişli hale getirilebilmesi için MASKİ Genel Müdürlüğü ve DAP ile ortak projeler hazırlayarak sulama suyu ihtiyacı olan bölgelere sulama kanalı inşa ediyor.

 

Battalgazi ve Yeşilyurt ilçesi başta olmak üzere diğer 11 ilçede sulama kanalları inşa eden MASKİ Genel Müdürlüğü son olarak Kuluncak İlçesi Kaynarca Mahallesine açık sistem sulama kanalı inşa ediyor.

 

Toplam maliyeti 501 bin TL olan yaklaşık 5 bin 600 metre uzunluğunda açık sistem sulama kanalının bin 500 metresi tamamlandı.

 

Yüzde 27’si tamamlanan sulama kanalından bölgede ikamet eden 246 çiftçimiz ile beraber 2 bin 600 dekar tarım arazisi faydalanacak.

 

Şehrin içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını yenilemek için 7/24 çalışan MASKİ Genel Müdürlüğü çiftçilerin zor durumda kalmamaları için diğer ilçelerde de sulama kanalı çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Kuluncak'ta, 2.600, Dekar, Tarım, Arazisi, Sulanacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı