Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 16:40 Bu haber 5184 kez okundu
 
Korona Virüsü Nedeniyle Okullar Tatil Edildi
"İlk, orta ve lise okulları 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta tatil ilan edilirken Üniversiteler ise 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta tatil edildi.
Eğitim Haberi


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, korona virüsü hakkında alınan önlemleri açıklayarak "İlk, orta ve lise okulları 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta tatil ilan edilecek. Üniversitelerimizle ilgili yine 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta tatil edilecektir" dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin yapılan toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

 

Kalın yaptığı açıklamada, ''Öncelikle ilk orta ve lise okulları 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta tatil edilecek. Dolayısıyla ara tatil önceye alınmış olacaktır. 23 Mart itibarıyla uzaktan eğitim yöntemiyle internet ve televizyon kanallarından öğrencilerimiz eğitim görecektir.'' ifadelerini kullandı.

 

ÜNİVERSİTELERLE İLGİLİ ALINAN KARARLAR

Üniversitelerimizle ilgili 6 Mart'tan itibaren 3 hafta boyunca tatil edilecektir. Bunun nasıl telafi edileceği konusunda YÖK'le koordineli bir şekilde tanzim edilecek. Üniversitelerde eğitim kaybı olmaması için gerekli tedbirler alınacak.

 

UZAKTAN EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

İlk, orta ve liseler 16 Marttan itibaren 1 hafta tatil edilecektir. 23 Pazartesinden itibaren uzaktan eğitim başlayacak.

 

YÖK'TEN AÇIKLAMA GELDİ

YÖK'ten yapılan açıklamada, ''Üniversitelerdeki idari ve akademik personele tatil olmayacak. Koronavirüsün Türkiye'deki seyrine göre bu konu yeniden değerlendirilecek.Üniversitelerde 16 Mart'ta başlayacak tatil süresince online ve uzaktan eğitimle ders yapılmayacak.'' ifadeleri yer aldı.

Kaynak: (MHA) - Malatyahaberajans Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Korona, Virüsü, Nedeniyle, Okullar, Tatil, Edildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı