Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 13:01 Bu haber 3111 kez okundu
 
Kiltepe Mahallesi Modern Görüntüsüyle Örnek Olacak
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kiltepe mahallesinde ‘Sokak Sağlıklaştırma’ projesiyle yeniden düzenlenecek olan Dede-Korkut ve Gülnebi sokaklarda incelemede bulundu.
Gündem Haberi


BAŞKAN ÇINAR, KİLTEPE’DEKİ SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

“Yeşilyurt’un Sokakları Estetik ve Modern Görüntüsüyle Örnek Olacak”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Sokak sağlıklaştırma projelerimizle ilçemizin farklı cadde ve sokaklarını estetik ve modern bir görüntüye kavuşturacağız. Uygulayacağımız yeniliklerle sokaklarımızın mekânsal kalitesini artırıp, hemşerilerimizin ferah ve huzurlu alanlarda yaşamalarını sağlayacağız.” dedi.

 

BAŞKAN ÇINAR, KİLTEPE MAHALLE SAKİNLERİ VE ESNAFLARA BİLGİLER PAYLAŞTI

Kiltepe mahallesinde ‘Sokak Sağlıklaştırma’ projesiyle yeniden düzenlenecek olan Dede-Korkut ve Gülnebi sokaklarda yapılacak çalışmalara ilişkin ön inceleme gezisi düzenleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, uygulanacak proje hakkında mahalle sakinleri ve esnaflara bilgiler paylaşıp, önerileri dinledi.

 

“SOKAKLARIMIZIN MEKÂNSAL KALİTESİNİ ARTIRACAĞIZ”

Yeşilyurt’un tüm yaşam alanlarının ferah, huzurlu ve güvenli olmasına öncelik tanıdıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Kadim medeniyetimizin tüm güzelliklerini içerisinde barındıran, köklü bir tarihe sahip Yeşilyurt’umuzun her bir sokağını geçmişimizle bugün arasında kurulmuş bir köprü gözüyle nitelendiriyoruz. Bu yüzden tarihi dokuyu korumak ve de ön plana çıkartabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sokak, meydan, cephe yenileme ve sağlıklaştırma çalışmalarımızı tek bir bölgede değil bütün yaşam alanlarında uyguluyoruz. Çünkü ilçemizin her caddesi ve sokağı bizim için ayrı bir değer taşımaktadır. Doğru kentleşme modeline uygun yatırımlarımız ve projelerimizle Yeşilyurt’umuzun estetik yapısına yeni değerler katmayı amaçlıyoruz. Sokak sağlıklaştırma projelerimizle ilçemizin dört bir tarafına farklı bir aheng kazandırmaya, mahalle ve sokaklarımızı birer inci tanesine dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bu tür projelerdeki temel gayemiz; sokak özelinde uygulanacak olan sağlıklaştırma projesi ile Yeşilyurt’umuzun dinamik yaşantısına kaliteli bir çevre sunabilmek, sunulan bu etkinin doğallığı ve gücü ile sokak çevresinin de benzer nitelikte canlanmasında etkili olabilmesidir. Sokaklarımızın geçmişten günümüze aktarılabilmiş olan değerlerini ortaya çıkarmaya, sosyal dokuya ve gündelik yaşama renklilik getirmeye ve yapılacak doğru müdahalelerle sokaklarımızın fiziksel durumunu düzeltip, mekânsal kalitesini artıracak çözümler üreteceğiz. Bu kapsamda; ilçemizin değerli bölgelerinden bir tanesi olan Kiltepe mahallemizde ki Dede Korkut ve Gülnebi sokaklarımız ki eskiyen binaların cephelerini restore edip, yollarını ve kaldırımlarını yenileyerek, aydınlatma sistemlerini düzelteceğiz. Yapacağımız uygulamaları yerinde görmek, mahalle sakinlerimiz ile esnaflarımızın düşüncelerini öğrenmek adına güzel bir inceleme gezisi düzenledik. Yapılacak teknik çalışmaların ardından her iki sokağımızı restorasyon ve düzenleme çalışmalarımızdan sonra estetik bir görüntüye kavuşturacağız. Yapacağımız çalışmaların ardından iki mahallemizin görüntüsü ciddi seviyede değişecek olup, hemşerilerimize hak ettikleri temiz, düzenli ve güzel bir sokakta yaşama imkânı sunmuş olacağız. Mahallelerimizin bu ve benzeri projelerimizle değişkenliğe uğraması, mahallelilik kültürünün de yeniden canlanmasına vesile olacaktır. Bakkalıyla, kasabıyla, lokantasıyla, berberiyle, dostluk ve dayanışmanın üst seviyede olduğu, özlemini duyduğumuz mahallelilik yaşantısını sadece hafızalarda değil gündelik yaşantıda da var olmasını sağlayacağız. Her şey hemşerilerimizin daha güvenli ve huzurlu alanlarda yaşamaları içindir. Yeşilyurt’umuzun geleceğine temiz, huzurlu ve planlı sokaklar emanet edeceğiz.” diye konuştu.

 

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çocuklara hediyeler dağıttı.

 

İnceleme gezisine katılan Kiltepe Mahalle Muhtarı Celal Demirtaş ise, mahallenin sosyal dokusu ve yaşantısına yeni güzellikler katmak adına gerçekleşecek yatırımlardan dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundu.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Kiltepe, Mahallesi, Modern, Görüntüsüyle, Örnek, Olacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı