Haber Detayı
27 Ekim 2019 - Pazar 23:31 Bu haber 2375 kez okundu
 
İş Adamı Vahap Tanrıverdi'den Malatya'ya Büyük Yatırım
Drejan'lı İş Adamı Vahap Tanrıverdi Memleketi Malatya'ya Çok Büyük Bir Fabrika Tesisi Kurarak Binlerce İnsana İş ve Aş İmkanı Sağladı.
Gündem Haberi


İstanbul da yaklaşık otuz yıldır faaliyetlerini yürüten MİL-MAY Tekstil Malatya ikinci organize sanayide yeni fabrikasının açılışını yaptı.

 

Yoğun katılımın olduğu açılışta Malatya Valisi Aydın Barus, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık,  Yazıhan Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ve Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk , İstanbul  Adiyamanlı Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Doğan , İstanbul'dan ve Malatya'dan bir çok İş İnsanı ve Özellikle Drejan Aşireti Mensupları ve İş İnsanları hazır bulundular. Kurdele kesiminden sonra katılımcılar fabrikayı gezdi.

 

MİL-MAY tekstili tanıtan slayt gösterisinden sonra açılış konuşmasını Abdulvahap Tanrıverdi yaptı. Malatya’yı tercih etmelerinin bir nedeni olarak babasının bir isteği olduğunu vurguladı. “Bir Malatyalı, bir Yazıhanlı ve bir Direjanlı olarak Malatya da olmaktan gurur duyuyorum” derken herkesin doğduğu topraklara borcu olduğunu da hatırlattı.

 

Daha sonra konuşma yapan Vali ve Belediye Başkanları Malatya’yı tercih etmelerinden dolayı Abdulvahap Tanrıverdi’ye teşekkürlerini sunarken farklı alanlarda yeni projeler ile Malatya için beklentilerini dile getirip yeni projeler için söz almaya çalıştılar.

 

Yemek ikramından sonra sahne alan sanatçılar Taylan Cansızoğlu, Gökçen Kahraman, Hüseyin Karakuş ve İnönü Üniversitesi Müzik Bölümünden Yusuf Hoca söyledikleri türkülerle renk kattı. Davul zurna eşliğinde geç saatlere kadar devam eden proğramda MİL-MAY çalışanları ve katılımcılar coşkulu şekilde eğlendiler.

Kaynak - Haber Rıza Parlak

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: İş, Adamı, Vahap, Tanrıverdi'den, Malatya'ya, Büyük, Yatırım,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı