Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 12:24 Bu haber 1152 kez okundu
 
Gönüllü Yönetim Sistemi Eğitimi Verildi
Malatya Tarım ve Orman İl/İlçe Müdürlüğü ile bağlı kurum ve kuruluş personeline " Gönüllü Yönetim Sistemi" Eğitimi Verildi
Gündem Haberi


Tarım ve Orman İl/İlçe Müdürlüğü ile bağlı kurum ve kuruluş personeline Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Gönüllülüğün Tanıtımı, Gönüllü Yönetim Sistemi gibi konuları içeren eğitim verildi.

 

Telekonferans yöntemiyle düzenlenen eğitime Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Zeki SADAK, İl Proje Koordinatörü ve KTV Şube Müdürü Şevket BAŞYİĞİT ile İlçe Müdürleri ve teknik personeller katıldılar.

 

Gönüllülük bilincini özendirici faaliyetler aracılığıyla israf, küresel ısınma, gıda, su, toprak ve iklim değişikliği gibi konularda başta gençler olmak üzere toplumun tüm kesimlerinde duyarlılık düzeyini yükseltmek, doğaya karşı ödev ve sorumluluklarını benimsetmek amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında, Tarım ve Orman Bakanı  Dr. Bekir PAKDEMİRLİ ile Gençlik ve Spor Bakanı  Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU tarafından "Gönüllülük Alanında İşbirliği Protokolü" imzalanmıştır.

 

"Gönüllülük Alanında İşbirliği Protokolü" kapsamında yürütülecek faaliyetler ile gençlerimizin doğa, tarım, orman ve hayvancılık gibi hususlarda bilinçlendirilerek doğaya ve tabiata karşı daha hassas bireyler haline getirilmesi amaçlanmaktadır.

 

Bu amaçla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gönüllülüğün Tanıtımı, Gönüllü Yönetim Sistemi gibi konuları içeren Bakanlıklarla bağlantılı olarak 81 ili kapsayan Telekonferans Eğitiminin sonunda katılımcıların soruları Bakanlık Uzmanlarınca canlı bağlantı ile cevaplandırıldı.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Gönüllü, Yönetim, Sistemi, Eğitimi, Verildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı