Haber Detayı
24 Ekim 2019 - Perşembe 14:06 Bu haber 1669 kez okundu
 
Gaziler ÖTV’siz Engelli Araç Alımından Faydalanmalı
MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu , ÖTV’siz Engelli araç alımında engellilik oranına bakılmaksızın tüm Gaziler faydalanması sağlanmalıdır dedi.
Siyaset Haberi


MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu ,  Gaziler ÖTV’siz Engelli Araç  Alımından Faydalanmalı 

“ÖTV’SİZ ENGELLİ ARAÇ ALIMINDAN TÜM GAZİLERİMİZ YARARLANMALIDIR.”

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM genel kurulunda yaptığı konuşmada Gazilerimizin mevcut sorunlarının çözümü hususunda herkesin duyarlılıkla hareket etmesi gerektiğini belirterek, ÖTV’siz Engelli araç alımında engellilik oranına bakılmaksızın tüm harp ve vazife malüllerinin faydalanması sağlanmalıdır dedi.

 

Fendoğlu yaptığı konuşmada;

“Terörle mücadelede tarih yazan, destan destan büyüyen gazilerimiz milli birlik ve beraberliğimizin korku nedir bilmeyen cengâverleridir.

 

Gazilerimizin mevcut sorunlarının çözümü hususunda herkesin duyarlılıkla hareket etmesi, vicdan seferberliğiyle sorumluluk alması kaçınılmaz bir zarurettir.

 

ÖTV’siz Engelli Araç alımından ortopedik engelli olan malul gazilerimiz ile Engellilik Oranı %90 ve üzeri olan gazilerimiz istifade etmektedir.

 

Ancak bu durum gazilerimiz arasında haksızlığa sebep olmaktadır.

 

Şehit ailelerimize sağlanan ÖTV muafiyeti hakkı, yapılacak düzenlenme ile pozitif ayrımcılık kapsamında malul gazilerimize de tanınmalı, engellilik oranına bakılmaksızın tüm harp ve vazife malullerine araç alımında ÖTV muafiyeti uygulanmalıdır.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Gaziler, ÖTV’siz, Engelli, Araç, , Alımından, Faydalanmalı, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı