Haber Detayı
22 Aralık 2019 - Pazar 15:13 Bu haber 3161 kez okundu
 
FKA ile JETRO Su Ürünleri Sektörününde İncelemede Bulundu
Fırat Kalkınma Ajansı ile JETRO İşbirliğinde Su Ürünleri Sektörü Saha Ziyaretleri Düzenlendi.
Ekonomi Haberi


Japon Dış Ticaret Teşkilatı JETRO ile Fırat Kalkınma Ajansı işbirliğinde su ürünleri alanında faaliyet gösteren firmaların teknolojik altyapılarının geliştirilmesi ve muhtemel işbirliklerinin değerlendirilmesi amacıyla iki günlük saha ziyaretleri düzenlendi.

 

Jetro İstanbul ofisi yetkilileri ile Singapur ve Tokyo’da su ürünleri teknolojileri alanında faaliyet gösteren UMITRON firma yetkililerinin katılım sağladığı ziyaretler kapsamında Elazığ Su Ürünleri Enstitüsü, Gümüşdoğa Balıkçılık Üretim ve İşleme Tesisi, Keban Alabalık A.Ş. Kuluçka Tesisi, Türkaylar Alabalık Üretim Çiftliği ziyaret edildi.

 

Üretim altyapılarının değerlendirildiği ziyaretlerde UMITRON tarafından balık yetiştiriciliğinde kullanılan son teknolojiler hakkında bilgi verildi.

 

Jetro, FKA ve UMITRON Heyeti, Genel Sekreter  Abdulvahap YOĞUNLU ile birlikte Elazığ TSO Başkanı Sn. Asilhan ARSLAN ve Elazığ Valisi Sn. Çetin Oktay KALDIRIM’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

 

Temasların ardından Elazığ Yatırım Destek Ofisinde heyet ile su ürünleri üreticileri bir araya gelmiş ve sektörün detaylı olarak ele alındığı ve Elazığ Yatırım Ortamının tanıtıldığı bir değerlendirme toplantısı düzenlendi. Aynı zamanda Japon Dış Ticaret Teşkilatı JETRO ile Bölgemizin Japon turizm acentelerine tanıtımı, mevcut destinasyonların ve turizm alanında işbirliklerinin geliştirilmesi, farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların karşılıklı yatırım ve ticaret potansiyelinin geliştirilmesine yönelik işbirliği yapılması kararlaştırılmıştır.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: FKA, ile, JETRO, Su, Ürünleri, Sektörününde, İncelemede, Bulundu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı