Haber Detayı
16 Ocak 2020 - Perşembe 17:00 Bu haber 4192 kez okundu
 
Fırat Kalkınma Ajansı 9 Projeye Destek Verecek
Fırat Kalkınma Ajansı 2019 Teknik Destek Programı Kapsamında Kasım-Aralık Döneminde Malatya ve Elazığ'dan 3 Projeye, Tunceli'den 2 Projeye ve Bingöl'den 1 Projeye destek verecek.
Ekonomi Haberi


Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Genel Sekreterliği, 2019 Yılı Teknik Destek Programı Kasım-Aralık Dönemi Değerlendirme Sonuçlarını kurumun internet sitesinden açıkladı.

 

Basın İlan Kurumundan alınan bilgilere göre, Malatya ve Elazığ Yerel Basınında İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Projesi ile üç gün boyunca internet gazeteciliği birçok yönden ele alınacak.

 

Eğitim programıyla Malatya ve Elazığ’da yayınlanan gazetelerdeki çalışanların internet haberciliği konusundaki bilgi ve becerilerinin artırılması, gazetelerin internet haber sitelerinin istenen kalite ve niteliğe kavuşması hedefleniyor.

 

Gazetelerin dijital ortama uyum sağlaması ve okur sayısının artırılması için internet haber sitelerinin içeriğini oluşturan personele verilecek bu eğitimle, yerel gazetelerin internet haberciliği konusunda geliştirilmesi de amaçlanıyor.

 

Kasım-Aralık dönemi kapsamında teslim alınan toplam 28 adet başvurunun 9’unun başarılı bulunduğunu bildirildi.

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından yapılan açıklamada, Sonuç Odaklı Programlar doğrultusunda belirlenen öncelikler (Yenilikçi Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi, Doğa, Kültür ve Sağlık Turizm Türlerinin Geliştirilmesi, Endüstriyel Gelişme, Kırsal Kalkınma ve Yöresel Ürünlerin Ticarileştirilmesi ve markalaşması) çerçevesinde, bölgedeki kurum ve kuruluşların, bölgesel kalkınma için önem arz eden çalışmalarında eksikliğini duydukları teknik alanlara yönelik uzman desteği sağlama amacıyla Teknik Destek Programı yürütüldüğü kaydedildi. 

 

Ayrıca Fırat Kalkınma Ajansı Tarafından Yapılan Duyuru'da Projesi onaylanan  başvuru sahiplerinin 10 Gün İçerisinde tüm evraklarıyla Ajansa başvuru yapması gerektiği bildirildi.

Başarılı başvuru sahiplerinin 10(on) gün içerisinde sözleşme için gerekli evrakları Ajans’a teslim etmeleri gerekmektedir. Evrakların teslimini müteakiben başvuru sahipleri sözleşme imzalamaya davet edileceklerdir. Sözleşmeye davet yazısının kendisine tebliğinden itibaren en geç 10(on) gün içerisinde sözleşme imzalamak üzere Ajans’a müracaat etmeyen başvuru sahipleri haklarından feragat etmiş sayılırlar. 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Fırat, Kalkınma, Ajansı, 9, Projeye, Destek, Verecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı