Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 15:56 Bu haber 4133 kez okundu
 
Dernek Beyanname Verme Süresi 01 Ağustos'a Uzatıldı
İçişleri Bakanlığı 30 Nisan'a kadar verilmesi gereken dernek beyannamelerinin koronavirüs salgını dolayısıyla 01 Ağustos'a kadar uzatıldığını belirtti.
Gündem Haberi


İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle , derneklerin beyanname tarihinin 1 Ağustos 2020 Cumatresi gününe kadar  ertelendiğini bildirildi. 

 

Bakanlık Tarafından Yapılan Açıklamada, 30 Nisan'a kadar verilmesi gereken dernek beyannamelerinin koronavirüs salgını dolayısıyla 01 Ağustos 2020 Cumatresi Gününe  kadar uzatıldığı Bildirildi. 

 

Dernekler 2019 yılı ( 01 Ocak-31 Aralık 2019) dönemine ait faaliyetlerini gelir-giderlerini ve dernek envanter bilgilerini içeren beyannamelerini  son gün olarak 30 Nisan'a kadar verilmeleri gerekiyordu. Alınan bu kararla  2019 yılı beyannamelerini verme Süresi 3 Ay uzatılarak 01 Ağustos'a kadar Uzatılmış oldu.

 

Yapılan açıklamada Koronavirüs salgınıyla  mücadele kapsamında alınan kararların derneklerin yönetim faaliyetlerinde aksamalara sebebiyet verildiği dikkat çekilerek ,  Dernek yöneticilerinin bir araya gelerek karar almasında zorluklar yaşanmasından dolayı beyanname süresinin uzatıldığı bilgisi verildi. 

 

Bakanlık daha öncede alınan kararla , dernek ve vakıfların genel kurulları ile sivil toplum kuruluşlarının eğitimler dahil, insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetlerin de geçici olarak durdurulduğunu açıklamıştı.. 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Dernek, Beyanname, Verme, , Süresi, 01, Ağustos'a, Uzatıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı