Haber Detayı
30 Aralık 2019 - Pazartesi 19:05 Bu haber 4228 kez okundu
 
"Dene Yap Teknoloji Atölyesi" Tanıtım Toplantısı Yapıldı
81 ilde 100 "Deneyap Teknoloji Atölyesi" kurulmasına ilişkin Battalgazi Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezinde toplantı düzenlendi.
Teknoloji Haberi


Robotik kodlama, enerji teknolojileri, elektronik programlama, yapay zekâ, siber güvenlik, havacılık ve uzay gibi 10 farklı alanda eğitim verilen "Deneyap Teknoloji Atölyesi" tanıtım toplantısı yapıldı.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ortaklığıyla yürütülen projeyle 81 ilde 100 "Deneyap Teknoloji Atölyesi" kurulmasına ilişkin Battalgazi Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezinde toplantı düzenlendi.

 

"Deneyap Teknoloji Atölyesi" Tanıtım Toplantısına  Malatya Valisi Aydın Baruş'da Katıldı

Toplantıda konuşan  Vali Aydın Baruş, yaptığı konuşmada, bağımsız yaşamanın temel şartının güçlü bir ülke olmaktan geçtiğini söyledi.

 

Bitmeyen tek kaynağın insan beyni olduğunu belirten Baruş, "Onun için geleceğini ve bağımsızlığını düşünen toplumlar beyne yatırım yaparlar. Bu beyin de gençlerimizde mevcut. Biz Türkiye'nin geleceğini düşünüyorsak nesillerimizin aklına, kalbine ve fikrine yatırım yapacağız. Türkiye, son yıllarda çok güzel ilerlemeler kaydediyor. Bakın bugün milli savunma sanayisinde TEKNOFEST örneklerini görüyoruz. Katettiğimiz mesafe bize gurur veriyor. Yeni teknolojili yerli otomobil, böyle bir gelişme olması bizi gururlandırıyor." ifadelerini kullandı.

 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Genel Müdürü Ömer Kökçam da gençleri teknoloji üretimine teşvik etmek amacıyla verdikleri destekleri anlattı.

 

Ülke genelinde 12 ilde "Deneyap Teknoloji Atölyeleri"nin kurulduğunu söyleyen Kökçam, şunları dile getirdi:

 

"Burada robotik kodlama, enerji teknolojileri, elektronik programlama, yapay zekâ, siber güvenlik, havacılık ve uzay gibi 10 farklı alanda eğitim veriyoruz. Bu kadar eğitimin bir arada verildiği, sistematik bir çerçeve içinde aktarıldığı, her ilde aynı müfredatın ve

 

sistemin uygulandığı proje mantığı dünyada yok. Yapay zekâ, robotik ve siber güvenlik eğitimi verenler var ama biz hepsini bütünsel olarak ele alıyoruz.

 

Birbirini destekleyen bir eğitim modülüyle bu işi yürütmeye çalışıyoruz."

 

Ömer Kökçam, atölyelerle ilgili ayrıntılı bilgiye "www.deneyapturkiye.org" adresinden ulaşılabileceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: "Dene, Yap, Teknoloji, Atölyesi", Tanıtım, Toplantısı, Yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı