Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 11:47 Bu haber 4141 kez okundu
 
CİMER Vatandaşları Dolandırıcılık Konusunda Uyardı
(CİMER) ait logo ve metinle yayılan “kredi kartı aidat iadesi” bildirimi dolandırıcıların yeni yöntemi oldu. İletişim Başkanlığı konu ile ilgili sosyal medyadan açıklama yaparak vatandaşları uyardı.
Asayiş Haberi


CİMER'in ismini ve logosunu kullanarak dolandırıyorlar

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezinin (CİMER) adı ve logosu kullanılarak sahte site ile kredi aidatı iade başvurusu adı altında dolandırıcılık yapıldığı belirtilerek, "Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için aldatıcı yöntemlerle kredi kartı veya kişisel bilgileri isteyen site ve uygulamalara kesinlikle itibar edilmemesi gerekmektedir." uyarısında bulunuldu.


Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine (CİMER) ait logo ve metinle yayılan “kredi kartı aidat iadesi” bildirimi dolandırıcıların yeni yöntemi oldu. İletişim Başkanlığı konu ile ilgili sosyal medyadan açıklama yaparak vatandaşları uyardı.

 

 

İletişim Başkanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada, İletişim  Başkanlığı ve CİMER'in vatandaşlardan hiçbir şekilde kredi kartı bilgilerini  talep etmediği bildirilerek, şunlar kaydedildi:

 

"Son günlerde CİMER adı ve logosu kullanılarak hazırlanan sahte  siteler aracılığıyla 'son 13 yıla dönük kart aidatı iade başvurusu' görünümü  altında kredi kartı bilgileri talep edilerek dolandırıcılık yapılmaya çalışıldığı  gözlenmiştir. Kurumlarımızın isimleri ve logoları kullanılarak hazırlanan  sahtecilik girişimleriyle ilgili vatandaşlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz.  Söz konusu sitelere erişimin engellenmesi, sorumluların adalet önünde hesap  vermesiyle ilgili gerekli işlemler gerçekleştirilmiştir. Kurumlarımızın isimleri  ve logoları kullanılarak hazırlanan sahtecilik girişimleriyle ilgili  vatandaşlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması  için aldatıcı yöntemlerle kredi kartı veya kişisel bilgileri isteyen site ve  uygulamalara kesinlikle itibar edilmemesi gerekmektedir."

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: CİMER, Vatandaşları, Dolandırıcılık, Konusunda, Uyardı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı