Haber Detayı
24 Aralık 2019 - Salı 02:30 Bu haber 4940 kez okundu
 
CHP Darende İlçe Başkanlığına Haluk Ormancı Seçildi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya’nın Darende İlçe başkanlığına Haluk Ormancı seçildi.
Siyaset Haberi


Tiryandalif otelde gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Darende ilçe kongresinde eski yöneticilerden Haluk Ormancı tek liste ile kongre katılan delegelerden 52 oy alarak Cumhuriyet Halk Partisi Darende ilçe başkanı oldu.

 

Yeni seçilen başkan uzlaşı içerisinde seçilmesinde dolayı çok mutlu olduğunu partiyi "Darende de hakkettiği yere getirmek için var gücümle çalışacağım dedi.

 

Kongreye tek liste olarak giren ve 52 delegenin oyunu alan Haluk Ormancı yaptığı konuşmada “Cumhuriyet Halk Partililer, Türk halkının var olma iradesinin adıdır, bağımsızlık aşkıdır, özgürlük sevdasıdır” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Darende İlçe başkanlığına seçilen Haluk Ormancı yönetiminde Gazi Alpaslan, Enver Aydeniz, Sinan Derindere, Bülent Durukan, Osman Günpınar, Aşkın Gürbüz, Fehmi Karca, Muzaffer Keleş, Asef Palak, Erol Sağlam, Barış Sürenkök ve Hasan Yıldırım bulunuyor.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Darende CHP İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen olağanüstü kongreye katıldı. 

Kongre’de gerçekleştirdiği konuşmada Malatya’nın sorunlarından bahseden Ağbaba, AKP’ye sert sözlerle yüklendi. Tohma Çayı’ndaki kirliliğin AKP’nin HES politikalarının bir sonucu olduğunu kaydeden Ağbaba, bu politikaların bölgeye katkı sunmak bir yana sadece zarar verdiğini ve bölgenin tüm değerlerini yok ederek tarım ve hayvancılığı bitirdiğini belirtti. Kürecik Füze Kalkanı meselesiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Ağbaba, “Biz söyleyince sessiz kalanlar, Erdoğan söyleyince ‘Kalkan kapatılsın.’ Demeye başladılar. Aynı sözü biri söyleyince yanlış kabul ediyorsun bir başkası söyleyince doğru kabul ediyorsun. Böyle olur mu?” diyerek sitem etti.

 

Tohma Çayı’ndaki kirlilik konusunda sitemkar ifadeler kullanan Ağbaba AKP’nin HES politikalarını eleştirdi. Ağbaba şöyle konuştu: “Malum meşhur Tohma Çayımız var. Her ne kadar sizlerin de desteği ile Darendeliler’in de desteğiyle kirletilse de, üzerine HES kurulsa da Tohma Çayı hala var degil mi? Niye sizlerinde desteğiyle diyorum? HES'i yapanlar yapıyor,

 

Tohma'yı kirletiyor siz ama siz gidip tekrar oy veriyorsun değil mi? Demek ki bu uygulamaları siz Darendeliler de destekliyorsunuz. Daha önce Güdül’de, Hacılar’da, Yeşiltaş’ta HES’lerin verdiği zararları gördük. HES’lerin bölgeye bir yararı olmadığını gördük. Biz elektrik üretimine karşı değiliz. Biz madenlerin çıkarılmasına karşı değiliz. Ama bunların bölgeye, yöreye, tarıma zarar vermemesi gerekiyor. Hem zarar vermemesi gerekiyor hem de bu yatırımların yöreye katkı sunması gerekiyor. Fakat bu uygulamalar, bırakın yöreye katkı vermeyi, Yeşiltaş’ta hayvancılığı yok etti, Hacılar’da yolu yok etti, bölgedeki tarım arazilerini yok etti. Aslında insanların kültürünü, alışkanlıklarını yok etti; yerel halkın her türlü değerini yok etti. Ama bu uygulamaları Hacılarlı onaylıyor, Darendeli onaylıyor, Malatyalı onaylıyor. Bu sorunları Veli Ağbaba Meclis’te dile getirir mi getirir? 1 defa değil gerekirse 10 defa dile getirir. Ama biraz Darendelilerin de destek vermesi gerekiyor, Malatyalı’nın da destek vermesi gerekiyor. 8 yıldan beri Milletvekiliyim. Bazen dilimi ve mizacımı sert bulurlar. Ama benim kimseyle kişisel bir kavgam yok. AK Parti Milletvekilleriyle de bir kavgam yok. Ama ben Malatya’nın çıkarlarını en üst perdeden söylerim, söylemeye de devam ediyorum.” Dedi.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: CHP, Darende, İlçe, Başkanlığına, Haluk, Ormancı, Seçildi,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı