Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 19:53 Bu haber 2355 kez okundu
 
Başkan,Marasalı, Medyanın Yaşadığı Sıkıntıları Biliyoruz
Saadet Partisi (SP) Malatya İl Başkanı Osman Marasalı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle gazetecilerle bir araya geldi.
Siyaset Haberi


Kentteki bir restoranda düzenlenen kahvaltı programına SP Malatya İl Başkanı Osman Marasalı, Bu gün burada toplanmamızın sebebi 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle sizlerle bir araya geldik. Hepinizin ayrı ayrı gazeteciler gününü canı gönülden kutluyorum.”dedi

 

Başkan Osman Marasalı şunları söyledi;Bugün hem ulusal basınımızın, hem yerel basınımızın içinde bulunduğu, dolayısıyla basınımızın içinde bulunduğu ekonomik siyasi ve sosyal sorunlara dikkat çekmek üzere bir basın toplantısı düzenlemiş bulunuyoruz. Gerek hürriyet yönünden, gerek ekonomik yönden sıkıntılı günler yaşayan basınımızın bir an önce bu açmazdan kurtulmaları, hem kendi iç dinamiklerine, hem de vatandaşın entelektüel bilgi birikimine ve bakış açısına bağlı" dedi.

 

Yerel basından memnunuz

Başkan,Marasalı, medyanın yaşadığı sıkıntılarına değinerek, "Gerek hükümetimiz, gerek başka bazı çevrelerin, hem ekonomik olarak, hem siyasi olarak kıskaca aldığı basınımız maalesef günden güne kan kaybediyor. Maalesef günden güne okuyucu ve izleyici kitlesi azalıyor. Internet medyacılığının gelişimi canlanması, gelişmesi bu konudaki değişimlere hız kazandırdı. Bununla beraber basınımızın da interneti daha aktif ve verimli bir şekilde kullanıldığını görüyoruz. Bu vesileyle bir kere daha çalışan gazeteciler gününü tebrik ediyoruz. Bugün vesilesiyle hem halka, hem belediyelere, hem iş adamlarımıza, özellikle yerel medyanın ayakta kalabilmesi için gerekli her türlü desteğin verilmesi hususunun rica ediyoruz. Sizlere de  gününüz vesilesiyle de bir kez daha çalışma hayatınızda başarılar diliyoruz. Allah kolaylıklar versin. Malatya'daki yerel basın mensuplarından ve yerel medyadan razıyız. bu hiçbir ilde olmadığı kadar Hem partimize hep farklı görüşlere yer veriliyor bu konuda kendilerinden razıyız. Belki bazı bedeller ödemek pahasına da olsa fikirlerimizi gerek manşete gerek köşelerinde işliyorlar. Parti olarak yerel medyada da kendimize yer bulabildiğimizi düşünüyorum" şeklinde konuştu. 

Kaynak - Kazım Erayabakan - malatyagündemözel

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Başkan,Marasalı,, Medyanın, Yaşadığı, Sıkıntıları, Biliyoruz,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı